Jak tanio wysłać paczkę?

0
88

Obecnie jest wiele sposobów na nadanie paczki, można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu, wystarczy zamówić kuriera przez Internet, który odbierze przygotowaną przesyłkę i dostarczy ją pod wskazany adres. Innym rozwiązaniem jest nadanie paczki w punkcie, co również ma wiele zalet i dla wielu stanowi najwygodniejszy sposób. Niezależnie od wybranej metody, każdemu zależy na zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy. Potrzebny będzie wobec tego tani kurier, który sprawnie doręczy paczkę w ustalonym terminie.

Jak nadać paczkę – z domu czy z punktu odbioru?

Wysyłanie paczek jest usługą, z której korzysta się coraz częściej, co wynika przede wszystkim z popularności zakupów internetowych. Powstało wobec tego wiele punktów wysyłkowych, dzięki którym możliwe jest nadanie paczki w łatwy i szybki sposób. W większych miejscowościach tego typu punkty można spotkać niemalże na każdym kroku. Jest to świetna opcja dla osób niecierpliwych, które chcą jak najszybciej wysłać paczkę, bez konieczności czekania na jej odbiór przez kuriera. Niezwykle łatwy, szybko, wygodnie i tanio nadaje się paczki w paczkomacie Inpost. Wiele firm kurierskich również ma swoje punkty wysyłkowe, przykładem jest DPD Pickup Wysłanie paczki z punktu jest tańszym rozwiązaniem niż zamówienie kuriera. Jeśli jednak ktoś nie ma czasu ani ochoty wychodzić domu, jest już późna godzina lub panują niekorzystne warunki asymetryczne, to idealną opcją będzie nadanie paczki zdalnie. Można to zrobić w dowolnym momencie i miejscu, zajmuje to dosłownie chwilę. Usługę można zamówić i opłacić przez Internet. Znika konieczność dojeżdżania do punktu w konkretnych godzinach, stania w kolejce. Trzeba tylko zająć się odpowiednim przygotowaniem paczki, wydrukowaniem i przyklejeniem listu przewozowego. Kurierem można wysłać zarówno list, jak i paczkę czy nawet paletę. W przypadku wielkogabarytowych przesyłek jest to najbardziej komfortowe rozwiązanie.

Jak tanio i łatwo nadać paczkę?

Firm kurierskich jest wiele do wyboru, ale jeśli komuś zależy na zaoszczędzeniu niemałych pieniędzy, to warto zdecydować się na nadanie paczki za pośrednictwem brokera kurierskiego. Szybką, bezpieczną i tanią dostawę oferuje Allekurier.pl. Można wysyłać przesyłki zarówno krajowe, jak i zagraniczne, do nawet 70% taniej niż w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronach przewoźników. Wystarczy wypełnić krótki formularz i opłacić zamówienie. Do dyspozycji jest proste w obsadzie i intuicyjne narzędzie do wycenienia przesyłki, trzeba tylko pobrać wymiary i wagę przesyłki. Zamawianie kuriera na Allekurier jest banalnie proste, wystarczy wybrać jednego z wielu dostępnych przewoźników, następnie podać w formularza wszystkie dane nadawcy i odbiorcy przesyłki. Na koniec pozostaje wysłać zlecenie i opłacić zamówienie. Kurier już następnego dnia roboczego zjawi się po odbiór spakowanej paczki. Po opłaceniu przesyłki na podany w formularzu adres e-mail zostaną przesłane w formie elektronicznej dokumenty przewozowe, które należy wydrukować i przykleić na paczkę. Zamawianie paczek jest możliwe z poziomu komputera, smartfona czy nawet tableta.