handel

Praca w handlu cieszy się niesłabnącym powodzeniem już od wielu lat, a jej zwolennicy nie mają wątpliwości, że zatrudnienie na stanowisku handlowca może okazać się strzałem w dziesiątkę. Osoby, które decydują się na taki krok mogą liczyć na spore zarobki, sama praca jest przy tym dynamiczna, wypełniona wydarzeniami, których nie da się zaplanować. Nie spodoba się osobom, które cenią sobie stabilizację i powtarzalność, będzie jednak idealną w przypadku tych osób, które cieszą się na myśl o nowych wyzwaniach.

Zarobki na stanowisku przedstawiciela handlowego

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na pytanie o to, ile zarabia przedstawiciel handlowy. Na wynagrodzenie wpływa zarówno jego wiedza, jak i doświadczenie, nietrudno jest jednak domyślić się, że nie mówimy wcale o jedynych czynnikach, które mają naprawdę duże znaczenie. Często przesądza także wielkość firmy i wyniki sprzedażowe. Osoby, które zaczynają swoją karierę, zwykle nie mogą liczyć na więcej niż 2500 PLN na rękę, premie sprawiają jednak, że kwota ta szybko może stać się zdecydowanie większa. Specyfika pracy sprawia jednak, że nie każda osoba, która podejmuje się tego wyzwania, może liczyć na końcowy sukces.

Tutaj znajdziesz wiele ciekawych ofert pracy dla przedstawiciela handlowego.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że umiejętności wymagane do pracy w handlu są ściśle określone. O powodzeniu w tym zawodzie decydują wyniki sprzedaży, a te są trudne do osiągnięcia, jeśli nie ma się pewnych predyspozycji. Już podczas rozmów kwalifikacyjnych rekrutujący starają się więc określić, czy osoba przekonana o tym, że może stać się przedstawicielem handlowym, rzeczywiście posiada cechy idealnego handlowca. Ich brak nie przekreśla jej szans na powodzenie, sprawia jednak, że są one bez porównania mniejsze.

Jak zrobić karierę w handlu?

Listę tych cech, którymi powinien wyróżniać się dobry handlowiec otwiera orientacja na cel. W tym zawodzie należy myśleć perspektywicznie, dobrze jest też wiedzieć, jak planować pewne działania z wyprzedzeniem. Praca handlowca nie jest też zatrudnieniem dla tych osób, którym niepowodzenia podcinają skrzydła. Porażki są wpisane, w pewnym stopniu, w ten zawód. Nie da się ich uniknąć, nie powinny jednak przesłaniać sprzed oczu rzeczywistego celu.

Dobry handlowiec powinien odczuwać też nieustanną potrzebę rozwoju. Jeśli zacznie dochodzić do wniosku, że właśnie osiągnął maksimum swoich możliwości, jego wyniki z pewnością zaczną spadać. Na szczęście, mamy do czynienia z zawodem, w którym można osiągnąć naprawdę wiele. Jeśli więc ktoś wybiera go, by chce się rozwijać i stawać się coraz lepszym, trudno nie zgodzić się z tym, że nie mógł wybrać lepiej, a jego szanse na karierę są ogromne.