Wszystko co powinieneś wiedzieć o aquafitnessie

Są takie formy aktywności o których nie mamy większego pojęcia. Z pewnością aquafitness jest jedną z nich i postanowiliśmy, że wam ją przybliżymy w naszym tekście. Na pierwszy rzut oka przedrostek „aqua” sugerowałby, że są to ćwiczenia związane z wodą – jak najbardziej są one słuszne, chociaż trzeba powiedzieć, że niektóre ćwiczenia wykonywane w wodzie są bardzo trudne. Zapoznaj się z naszym artykułem aby dowiedzieć się czym jest aquafitness oraz jakie są jego zalety.

Czym jest aquafitness?

Połączenie słów „aqua” i „fitness” być może dla niektórych jest karkołomne, natomiast w największym skrócie – są to ćwiczenia, które wykonuje się w wodzie. Mają one na celu poprawę sylwetki, jak również korektę postawy. Sama forma aktywności jest bardzo przyjemna, ponieważ czerpie z wielu sportów i w połączeniu z oporem stawianym przez wodę daje dużo zabawy, ale przede wszystkim idealnie się sprawdza w trosce o ciało.

Warto zaznaczyć, że aquafitness dzieli się na poszczególne gałęzie. Są nimi:

  • aqua aerobik
  • aqua boxing
  • aqua rock and roll
  • aqua senior
  • aqua cycling
  • aqua pole

Każdy z rodzajów aquafitnessu odpowiada za coś innego i jest przeznaczony dla innej grupy docelowej. Przykładem jest aqua pole, który jest przeznaczony dla osób trenujących pole dance. Może być to świetna alternatywa dla ludzi kochających tę formę tańca, jednak do tego jest potrzebna duża siła, sprawność i gibkość, więc z góry osoby starsze są wykluczone. Dla seniorów przeznaczony jest aqua senior, czyli program przeznaczony dla osób po ciężkich kontuzjach i takich, które nie mają już ciała tak bardzo sprawnego jak przed laty, jednak dzięki niemu mogą wzmocnić niektóre partii mięśni.

Czy aquafitness jest dla każdego?

Oczywiście, że tak. Ogromną zaletą aquafitnessu jest to, że nie ma on żadnych barier wiekowych i absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Jesteś osobą trenującą sztuki walki i chcesz poprawić swoją siłę i wydolność? Proszę bardzo, program aqua boxing jest dla ciebie. Z pewnością aquafitness bardziej będzie skierowany do osób lubiących chodzić na basen i takich, które potrafią pływać, aczkolwiek taka umiejętność nie jest warunkiem sine qua non do tego, by w nich uczestniczyć w takich zajęciach.

Co jest potrzebne do tego, by uprawiać aquafitness? Przede wszystkim dobre chęci oraz bycie wytrwałym. Dużym plusem jest to, że taka aktywność nie wymaga wielkiego wkładu finansowego. Owszem, warto zakupić sprzęt jak odpowiedni pas wypornościowy czy buty do pływania. Jeżeli szukasz dobrej jakości produktów do aquafitnessu, to polecamy sklepy sieci Decathlon, w których znajdziesz pasy, stroje czy buty w świetnych cenach.

Aquafitness to zbiór ćwiczeń polegających na przysiadach, wymachach rąk, sprintach, ale również pracy na rowerkach czy innych przedmiotów. Jego uniwersalność jest ogromną zaletą, jak również brak możliwości odniesienia kontuzji, co sprawia, że jest to aktywność dla każdego. Przypominamy, że są to zajęcia dla osób w każdym wieku i z pewnością znajdziesz coś dla siebie niezależnie od tego czy jesteś osobą młodszą czy też starszą.