Zatrudnianie pracowników w branży gastronomicznej

Właściciele restauracji, firm cateringowych, eventowych czy hoteli często borykają się z brakami w personelu. Obecnie jednak bardziej opłacalnym rozwiązaniem wydaje się zatrudnianie pracowników na konkretne wydarzenia. Dzięki temu pracodawca znacznie ogranicza koszty prowadzenia działalności, a potencjalni pracownicy zyskują elastyczność w dobieraniu zleceń. Jednak w takim wypadku problemem staje się rekrutacja, którą trzeba przeprowadzać znacznie częściej, niż w przypadku personelu zatrudnionego na etat. Okazuje się jednak, że proces ten można znacznie usprawnić przy pomocy aplikacji Workinn.app.

Zawieranie umowy łatwiejsze niż kiedykolwiek

Workinn to łatwa w obsłudze i przejrzysta aplikacja, która łączy pracowników i pracodawców. Pozwala ona zarezerwować czas wybranego przez ciebie kandydata, a umowę potwierdzasz już za pomocą jednego kliknięcia. Wszystko zaczyna się od rejestracji, która zajmie Ci zaledwie chwilę. Potrzebne są jedynie dane firmy niezbędne do zawarcia umowy i rozliczania oraz uzupełnienie profilu pracodawcy.

Teraz możesz już dodać ogłoszenie w kalendarzu. Ustalasz nie tylko czas i miejsce wykonania zlecenia, ale także stanowisko czy liczbę poszukiwanych pracowników. Otrzymasz propozycje, z których możesz wyłonić najlepszych kandydatów. Kiedy już to zrobisz, wystarczy zawiązać umowę i pobrać niezbędne dokumenty w aplikacji za pomocą jednego kliknięcia. Rozliczenie następuje po wykonanym zleceniu. Podsumowanie wszystkich wydatków możesz łatwo pobrać w aplikacji. Teraz pozostaje Ci tylko ocenienie pracownika. Jeśli byłeś zadowolony ze współpracy, możesz dodać go do ulubionych, by skorzystać z jego usług w przyszłości.

Oszczędność czasu i dostęp do pracowników, spełniających twoje wymagania

Szukanie pracowników przy pomocy popularnych portali ogłoszeniowych nie zawsze jest efektywne. Twoja oferta znajduję się pomiędzy setkami innych, które często pochodzą z zupełnie innych branż czy miejscowości. Przez to nawet osoba potencjalnie zainteresowana Twoją propozycją, może łatwo ją przeoczyć. Poza tym przy dalszych rozmowach z kandydatami może się okazać, że nie są oni dostępni we wskazanym przez Ciebie miejscu i porze, przez co tracisz cenny czas, a poszukiwanie pracowników staje się bezowocne.

Dlatego w aplikacji Workinn znajdują się jedynie oferty skierowane do branży gastronomicznej, MICE, HoReCa – poszukiwani są m.in. kelnerzy, hostessy, personel do obsługi eventów. Dzięki temu Twoje ogłoszenie będzie trafiało tylko do osób potencjalnie zainteresowanych podjęciem z Tobą współpracy. Poza tym, choć aplikacja ma zasięg ogólnopolski, to Ty dokładnie ustalasz czas i miejsce wykonywania zlecenia. Przez co masz pewność, że wszyscy kandydaci, którzy odpowiedzą na Twoje ogłoszenie, są dostępni. Cały proces rekrutacji zajmie Ci zaledwie chwilę, co jest niezwykle ważne przy szukaniu personelu do krótkoterminowej współpracy.

Rekomendacje innych pracodawców

Szukanie pracowników na potrzeby danego eventu często wiąże się z koniecznością zatrudnienia wielu osób, a co za tym idzie przejrzeniem dużej liczby CV. Niestety nie zawsze jest możliwość, by sprawdzić, czy doświadczenie lub umiejętności osoby aplikującej są zgodne z prawdą. W przypadku organizacji wydarzeń często ilość obowiązków uniemożliwia rzetelne sprawdzenie wszystkich kandydatów. Niewykwalifikowany personel może przełożyć się na niższy poziom usług, przez co Twoja firma straci w oczach klientów. Dlatego Workinn wprowadził system oceniania pracowników. Na odstawie opinii innych pracodawców z łatwością wybierzesz kandydatów wyróżniających się sumiennością i profesjonalizmem.