Wrocław

Wrocław to piękne, które rozwija się w bardzo szybkim tempie. Z tego powodu, wiele osób zastanawia się nad przeprowadzką do stolicy Dolnego Śląska. Wrocław ma naprawdę wiele do zaoferowania, w tym między innymi dobry rynek pracy oraz jeszcze bardziej atrakcyjny rynek nieruchomości. Dlaczego warto zamieszkać we Wrocławiu? Przygotowaliśmy listę argumentów, które z pewnością przekonają wszystkie osoby, które się jeszcze wahają.

Duże miasto – wiele możliwości 

Liczne zalety Wrocławia na tle innych miast Polski czynią z tego miasta prawdziwą konkurencję dla Krakowa, Poznania i Warszawy. Liczne zabytki, dobra komunikacja miejska oraz wiele opcji dla relaksu to jednak tylko część zalet Wrocławia. Najważniejszą jest prawdopodobnie to, że we Wrocławiu można znaleźć naprawdę wszystko, czego potrzeba do wygodnego życia, zaczynając od dobrze płatnej pracy, przez rozrywkę, aż po bardzo atrakcyjne nieruchomości w przystępnych cenach.

Lokalizacja w sercu Europy – łatwość podróży

Wrocław cechuje się doskonałą lokalizacją, ponieważ znajduje się praktycznie w samym centrum Europy. Mieszkańcy Wrocławia potrzebują raptem kilku godzin, aby dojechać samochodem do Niemiec, Austrii i Czech. Jeżeli planujemy dalsze podróże, to najlepszym miejscem do rozpoczęcia podróży jest wrocławskie lotnisko, z którego można dostać się do praktycznie wszystkich popularnych wśród turystów miejsc w Europie. Jeżeli jednak zdarzy się, że do jakiegoś miejsca nie można dostać się samolotem z Wrocławia, zawsze można wybrać lotniska oddalone o raptem kilka godzin drogi – w Katowicach i w Krakowie.

Wysokie zarobki we Wrocławiu

Dla wielu największą motywacją dla przeprowadzki do dużego miasta jest możliwość zwiększenia swoich dochodów i zrobienie kariery w określonej branży. W mieście funkcjonuje wiele startupów oraz galerii handlowych, kawiarni i restauracji, w których mogą znaleźć pracę młodzi ludzie i studenci. Poza tym we Wrocławiu swoje placówki mają międzynarodowe korporacje jak np. Credit Suisse, Google, Nokia Networks, Qatar Airways i Volvo. W regionie rozwija się jednak również kilka innych gałęzi przemysłu, dlatego praktycznie każdy może znaleźć dla siebie interesujące zatrudnienie.

Stabilny rynek nieruchomości i łatwość znalezienia mieszkania

Wiele osób, które wybierają Wrocław, obawia się, że ceny wynajmu lub zakupu mieszkania będą bardzo wysokie i będą zabierać większą część ich miesięcznych dochodów. Oczywiście, podobnie jak w innych dużych miasta, we Wrocławiu można znaleźć bardzo drogie nieruchomości, jednak nikt nie powinien mieć problemów, aby znaleźć coś na swoją kieszeń. Doskonale pokazuje to rynek pierwotny we Wrocławiu, na którym wciąż można znaleźć wiele nieruchomości w przystępnej cenie.

Piękna architektura i wiele zabytków

Wrocław to historyczne miasto, które od lat pełniło ważną rolę dla handlu i nauki. Przez lata na architekturę Wrocławia miały wpływ różne kultury – polska, niemiecka i czeska. Dzięki temu do dziś można podziwiać wiele historycznych miejsc i piękne kamienice w centrum miasta. Jeżeli chodzi o odpoczynek, Wrocław to także wiele parków i tras rowerowych.

Doskonałe warunki dla młodych

Wrocław to miasto nie tylko dla ludzi szukających lepszej pracy, ale również dla studentów. We Wrocławiu znajduje się kilka bardzo popularnych i szanowanych uczelni, które pomagają młodym ludziom udanie wejść w dorosłość. Życie studenta to jednak nie tylko nauka, dlatego we Wrocławiu odbywa się wiele wydarzeń kulturowych, festiwali, koncertów i wydarzeń sportowych.

Jeśli wciąż jesteś na etapie szukania mieszkania, możesz skorzystać ze strony obido.pl, gdzie znajdziesz wiele ofert z mieszkania i domami.