nity

Czym jest nitowanie?

Nitowanie to proces polegający na użyciu narzędzia do łączenia ze sobą dwóch lub więcej kawałków metalu. Ten proces jest zwykle wykonywany ręcznie, ale można go również wykonać za pomocą elektronarzędzi. Używanie nitów do łączenia części metalowych to wygodny i szybki sposób na wykonanie trwałych połączeń. Można je wykorzystać przy montażu części wykonanych z metalu oraz łączeniu metalu z różnymi tworzywami sztucznymi. Niezależnie od tego, czy używasz nitów ręcznie, czy przy pomocy narzędzi, rozpoczęcie pracy jest łatwe. Wystarczy zakupić odpowiedni sprzęt, nauczyć się go używać i mieć materiał odpowiedni do wykonania nitu.

Jak prawidłowo nitować elementy metalowe?

Prawidłowe wykonanie spawu w formie nitu jest stosunkowo proste, jednak w zależności od użytego materiału może wymagać mniej lub więcej wprawy od spawacza. Różne metale posiadają różne właściwości i często potrafią ulegać odkształceniom w wyniku wysokich temperatur. Aby dowiedzieć się jak prawidłowo nitować elementy metalowe musisz więc w pierwszej kolejności poznać właściwości metali lub tworzyw których będziesz używał do pracy.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego narzędzia. Do nitowania wykorzystywane są narzędzia różnego typu. Możemy rozróżnić wśród nich elektronarzędzia czyli narzędzia które potrzebują elektryczności aby działać. Charakteryzuje je duża efektywność pracy, oraz niestety dość znaczny koszt zakupu jednak dzięki nim praca jest zdecydowanie szybsza i przyjemniejsza. Drugim typem narzędzi są nitownice ręczne, gdzie wykorzystywana jest siła ludzka do łączenia ze sobą nitów. Pomimo znacznie niższych kosztów niż w przypadku elektronarzędzi narzędzi, nitownice ręczne nie nadają się do efektywnej pracy na dłuższą metę i przy bardziej wymagających konstrukcjach

Spraw by Twoje nity wytrzymały dłużej!

Nie zależnie od tego jakiego narzędzia używasz oraz jakie materiały łączysz ze sobą poprzez nity warto zadbać o to, żeby były one trwałe. Jeżeli do łączenie wykorzystujemy stal to aby zapewnić dłuższą trwałość nitów używa się nitonakrętek. Co charakteryzuje dobrej jakości nitonakrętki? Odporność na rdze! Wysokiej klasy nitonakrętki nierdzewne są doskonałą inwestycją jeżeli zależy nam na trwałości naszych mocowań.

Czy zakup nitów przez Internet jest bezpieczny?

W zależności od miejsca w którym dokonujemy zakupów odpowiedź ta będzie się różnić. Na popularnych serwisach aukcyjnych sprzedawane nity są w bardzo atrakcyjnych cenach i jest to ich jedyna zaleta. Produkty te pochodzą z importu dlatego ich jakość może być zdecydowanie niższa niż z renomowanych sklepów internetowych. Polecamy nity z norsteel.pl dlatego, że mamy gwarancję ich jakości czego nie możemy powiedzieć o innych źródłach.

Aby prawidłowo nitować elementy metalowe musimy mieć pochodzące z dobrego źródła nity (najlepiej nierdzewne) lub w przypadku zwykłych stalowych elementów zadbać o ich trwałość poprzez zastosowanie nitonakrętek nierdzewnych pamiętając aby przy zakupie kierować się jakością.