Jak wygląda zakładanie własnego studia EMS

Być może słyszałeś już kiedyś o studiu EMS jako o nowej formie twojej własnej działalności gospodarczej, w której będziesz mógł wykazać się wiedzą i umiejętnościami jako trener personalny. Najpewniej zastanawiasz się, jak może to działać i jakie korzyści przyniosłaby dla ciebie tak możliwość. W takim razie przedstawimy ci ten projekt w szerszej perspektywie.

Czym jest EMS?

Na początek warto zastanowić się, czym w ogóle jest EMS. Jeśli o nim słyszałeś, pewnie nie potrzebujesz wyjaśnień, ale jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningami personalnymi i światem fitness, wiedza ta na pewno będzie ci potrzebna.

EMS to system elektrostymulacji mięśni za pomocą odpowiednio dobranych impulsów elektrycznych. Docierając do ciała, pobudzają one duże partie mięśni, dzięki czemu oddziałują na nie w taki sam sposób, jak bardzo intensywne ćwiczenia fizyczne. W ten sposób stymulują je do pracy i rozbudowy podobnie jak aktywność fizyczna, choć bez potrzeby wkładania w to siły osoby ćwiczącej.

Taki system oferuje wiele korzyści. Przede wszystkim ćwiczenia wykonywane w czasie treningu mogą być lżejsze i krótsze. Wystarczy nawet 30 minut dwa razy w tygodniu, aby uzyskać te same rezultaty, jakie osiągane są przy ćwiczeniach trwających godzinę lub dłużej każdego dnia na klasycznej siłowni. Jednocześnie system EMS pozwala na odciążenie mięśni, stawów i całego ciała, które rozwija się, nie męcząc. Zmniejsza to szansę na wystąpienie kontuzji, co jest niezwykle korzystne dla większości osób.

Zostań trenerem personalnym EMS z własnym studiem fitness

Aby system EMS działał prawidłowo i rzeczywiście przynosił odpowiednie rezultaty, trening musi przebiegać pod okiem profesjonalnego trenera personalnego. To on dobiera zestaw ćwiczeń do możliwości klienta, on także dopasowuje do niego impulsy elektryczne.

Teraz i ty masz okazję stać się trenerem personalnym EMS i otworzyć swoje własne studio fitness. Nie musi być ogromne – wystarczy ci kameralna przestrzeń, w której będziesz mógł zaproponować swoim klientom indywidualne podejście i ćwiczenia, które są w pełni do nich dopasowane, a nie wyczerpujące.

Decydując się na dołączenie do grona trenerów EMS, zyskasz unikatową wiedzę o całym systemie oraz dostęp do najnowszego sprzętu, pozwalającego na wykonanie takich treningów. Co więcej, uzyskasz też cały pakiet szkoleniowy, pozwalający ci na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Własne studio EMS, czyli franczyza

Zastanawiasz się, jak dokładnie ma wyglądać twoja praca we własnym studiu EMS? Polega ona na franczyzie, czyli prowadzeniu kameralnego studia treningu personalnego EMS pod szyldem MEON EMS. Będziesz zatem miał do dyspozycji wszystkie narzędzia marketingowe, oferowane przez markę. Występując pod logiem znanej marki, od razu wejdziesz na rynek łatwiej, ponieważ twoja firma będzie rozpoznawalna dla klientów, a to zawsze przekłada się na ich większe zainteresowanie niż w przypadku zupełnie nowych przedsiębiorstw.

Co więcej, otrzymasz też pełne wsparcie merytoryczne i administracyjne, co pozwoli ci bezboleśnie przejść przez proces rejestracji firmy. Więcej o tej formie współpracy przeczytasz pod adresem https://meonems.pl/franczyza/.