fot.unsplash.com

Każdy z nas od małego chciał kimś być i miał swój wymarzony zawód. Dla jednych było to zostanie lekarzem, inni widzieli siebie na salach sądowych jako prawnika, no i jesteś ty – wymarzyłeś sobie dbać o wygląd czyichś pomieszczeń, bo od małego podobała ci się zabawa w dekorowanie w każdy możliwy sposób i teraz chcesz zamienić słowa w czyny, ale nie za bardzo wiesz, jak się za to wszystko zabrać i co będzie ci potrzebne do tego, aby zostać dekoratorem wnętrz. Jak przy pomocy prostych środków zmienić styl pomieszczenia i uzyskać pożądany efekt? Co zrobić, żeby dane pomieszczenie nabrało charakteru i wyrazistości? Zastanawiasz się, jak zostać dekoratorem wnętrz? Przeczytaj i się przekonaj!

Dekorator wnętrz – kto to tak właściwie jest?

Dekorator wnętrz to osoba, która poddaje pomieszczenia spektakularnym metamorfozom, dostosowuje je do potrzeb i oczekiwań klienta, które postawił na początku rozmowy z dekoratorem. Dekorator wnętrz pracuje nad wydobyciem piękna pomieszczenia przy pomocy gry kolorami, materiałami i ich fakturami, a także światłem. Podstawowym i niezmiennym zadaniem dekoratora wnętrz jest odpowiednie łączenie kolorów ścian, mebli, tkanin obiciowych mebli oraz frontów szafek, kolorów mebli. Najlepiej zatrudnić dekoratora wnętrz zawsze wtedy, kiedy mieszkanie lub dom są już wykończone, a ich wnętrza wymagają nadania spójnego stylu albo kiedy potrzebujemy zmiany, bo obecny wygląd pomieszczeń już nam nie odpowiada albo jest przestarzały. Dekorator wnętrz przeprowadza również metamorfozy wnętrz. Zawód wykonują zwykle osoby o dużym wyczuciu piękna, która już na pierwszy rzut oka widzą, co można zmienić w naszych pomieszczeniach, aby mieszkało się w nich przyjemniej i były one znacznie przyjemniejsze dla oka. Dekoratora wnętrz warto również mieć pod ręką w firmie, która zajmuje się najmem lub sprzedażą nieruchomości. Dekoratorzy przygotowują takie mieszkania do sprzedaży w taki sposób, aby zwiększyć ich finalną wartość, no i żeby zachęcić potencjalnego nabywcę do zakupu.

Jak zostać dekoratorem wnętrz
fot.unsplash.com

Jak zostać dekoratorem wnętrz?

Na bycie dekoratorem wnętrz często decydują się osoby, które cechują się ogromną wrażliwością plastyczną i artystyczną. Do wykonania tego zawodu nie jest potrzebne wykształcenie wyższe. Kluczową rzeczą jest wiedza o architekturze, wyczuciu stylu i kreatywności. Dekorator musi być doskonale przygotowany do pracy pod względem psychologicznym. To niestety trudny zwód, w którym niestety nie możemy pozwolić sobie na to, żeby robić to, co zagra nam w duszy czy też w głowie. Dekorator wnętrz nie ma prawa do tego, żeby forsować swoją wizję, mimo iż dostał zezwolenie na to, aby robić to, co mu się podoba. Aby rozpocząć karierę w tym zawodzie, wystarczy skończyć szkołę policealną o kierunku dekoratora wnętrz. Zawód wymaga od przyszłego dekoratora wnętrz dobrego gustu bogatej wyobraźni a także zainteresowania nowinkami architektonicznymi. Przyszłemu dekoratorowi przyda się także umiejętność nawiązywania dobrych kontaktów z klientami.

Jeśli już podejmiesz się nauki w szkole policealnej, to dowiesz się wielu ciekawych rzeczy. Zyskasz między innymi umiejętność praktycznych metod projektowania wnętrz, poznasz triki designerów oraz ich tajniki pracy z materiałami i tkaninami. W programie szkoły policealnej znajdziesz takie przedmioty jak projektowanie i ergonomia wnętrz mieszkalnych, wprowadzanie do materiałoznawstwa, projektowanie kuchni czy też warsztat projektowy.

Jak zostać dekoratorem wnętrz
fot.unsplash.com

Jak pracuje dekorator wnętrz?

Dekorator wnętrz jest zaganiany do pracy do konkretnego wnętrza. Na początku odbywa rozmowę z klientami gdzie przedstawią swoje oczekiwania i naprowadzą dekoratora na to, jak konkretne pomieszczenie ma wyglądać oraz jakie potrzeby powinny być spełnione przez dekoratora podczas metamorfozy. Następnie dekorator przygotowuje projekt, przedstawia do swoim klientom i przystępuje do pracy jeśli projekt zostanie zaakceptowany przez klientów. Profesjonalny dekorator ma do dyspozycji własne wzorniki i próbki materiałów, które może przedstawić swoim potencjalnym klientom. Dekorator ma także dostęp do profesjonalnych programów, które pozwolą mu na utworzenie wizualizacji wnętrz, które będzie urządzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here