Laptop dla fotografa

Jaki laptop dla fotografa wybrać? Jest to trudne i złożone pytanie. Zastanówmy się zatem jakie powinien posiadać cechy idealny laptop dla fotografa.

Jaki laptop dla fotografa?

Przede wszystkim laptop dla fotografa musi mieć szybki procesor i dobrą kartę graficzną. Ale czy tylko to jest ważne? Okazuje się że nie. Kluczowym parametrem może okazać się pojemność dysku twardego oraz jego szybkość zapisu i odczytu. Zawodowy fotograf zapisuje swoje zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, w różnych formatach, takich jak JPG czy RAW. Pliki takie zajmują stosunkowo dużo miejsca. Oczywiście większość zdjęć zapisywana może być w chmurze, jednak do codziennej obróbki najlepiej nadaje się dobry dysk twardy zamontowany na stałe w laptopie.

Więcej o tym tutaj: https://rnew.pl/pl/blog/laptop-dla-fotografa-jaki-wybrac-1621330869.html

Drugą cechą dobrego laptopa dla fotografa jest jego niska cena. Trudno wyobrazić sobie, żeby fotograf inwestował kilkanaście tysięcy złotych nie w sprzęt fotograficzny, czy sam aparat, ale w komputer do obróbki zdjęć.

Kolejnym istotnym parametrem, który w innych laptopach może nie mieć tak dużego znaczenia, jest ekran. Tutaj nie chodzi już o jego wielkość czy przekątną, najważniejszą rzeczą jest tutaj bowiem jak najlepsze, zbliżone do rzeczywistości odwzorowanie kolorów. Nie może być tak, biała suknia ślubna jest przykładowo zbyt ciemna i żółta na ekranie, wobec tego fotograf próbuje ją rozjaśnić czy zmienić jaskrawość, co zaowocuje nienajlepszą odbitką.

Zalety poleasingowych komputerów do fotografii i obróbki

Jakie są zalety poleasingowych komputerów? Przede wszystkim możemy nabyć bardzo dobry komputer za dość niską cenę. Czy oznacza to że kupujemy gorszą rzecz bo używaną? Odpowiedź brzmi – nie. Komputery poleasingowe najczęściej pracowały do tej pory w dużych firmach czy korporacjach. Komputery takie są produkowane na inny rynek niż konsumencki , gdzie nabywa się taki sprzęt w supermarkecie. Najczęściej taki komputer zbudowany jest z trwalszych podzespołów, co oznacza jego dłuższą żywotność. Komputer wyprodukowany do pracy w korporacjach, ma także inną charakterystykę, nikt tutaj nie będzie inwestował w modny wygląd, obudowę, konfigurację pod gry. Tutaj liczy się niezawodność, trwałość i wytrzymałość – są to zatem idealne cechy do pracy przy obróbce fotografii cyfrowej.