uczeń z ksiazkami

Jesteś nauczycielem biologii, a może rodzicem ucznia, który właśnie rozpoczyna przygodę z ponadpodstawowym etapem nauczania? W takim razie koniecznie zwróć uwagę na podręczniki „Biologia na czasie”. To seria doskonale skrojona na potrzeby nieco starszych uczniów, która wprowadzi ich krok po kroku w biologiczny świat. Dlaczego jeszcze warto sięgnąć właśnie po tę serię?

„Biologia na czasie” w zakresie podstawowym i rozszerzonym

Wybór szkoły ponadpodstawowej najczęściej motywowany jest dalszymi planami edukacyjnymi. Tym samym, jeśli twoja pociecha wybrała profil biologiczno-chemiczny to prawdopodobnie szykuje się do matury właśnie z tych przedmiotów, a w dalszej perspektywie planuje powiązane z nimi studia. Zatem już od pierwszych szkolnych dni warto zadbać o rzetelne przygotowanie w tym zakresie. 

Podręczniki „Biologia na czasie” dostępne są w wersji podstawowej oraz rozszerzonej, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do wybranego poziomu nauczania dziecka. Świetnie sprawdzą się jako wstępne przygotowanie na:

 • studia medyczne,
 • farmację,
 • na studia biologiczne.

biologia na czasie

Dlaczego warto postawić na „Biologię na czasie”?

Seria „Biologia na czasie” została opracowana specjalnie z myślą o każdym uczniu, niezależnie od poziomu nauki biologii, na jaki się zdecydował. W związku z tym zawarte w podręcznikach informacje przypomną uczniom wiedzę z poprzednich klas, a następnie stopniowo wprowadzą zagadnienia związane, między innymi, z: anatomią człowieka, ochroną środowiska, biotechnologią czy inżynierią genetyczną. 

Materiały przygotowane w książkach Nowej Ery są czytelne i podane uczniom w atrakcyjny sposób. Forma zachęca ich do pogłębiania wiedzy oraz ułatwia przyswajanie trudnych zagadnień. Do tego zadania i teksty pogrupowane są na różne poziomy trudności, a także umożliwiają indywidualne podejście do nauki, dzięki czemu każdy uczeń zapozna się z tematem w swoim tempie. 

Podręczniki szkolne „Biologia na czasie” mają jednak znacznie więcej zalet:

 • ponad 30 kart pracy i 100 zestawów zadań dla uczniów,
 • pomocne i czytelne infografiki,
 • multimedialne materiały na płytach CD,
 • atlasy anatomiczne,
 • pomoce dydaktyczne dla uczniów,
 • umożliwiają systematyczne kontrolowanie zdobytej wiedzy.

„Biologia na czasie” dla nauczycieli

Jesteś nauczycielem i poszukujesz praktycznych podręczników do biologii, które pomogą ci przekazać uczniom niezbędną wiedzę? Zależy ci na funkcjonalnych i przydatnych materiałach dydaktycznych? Świetnie się składa, ponieważ „Biologia na czasie” oferuje to wszystko, a nawet więcej. 

Seria da ci dostęp, między innymi, do:

 • kart pracy,
 • scenariuszy lekcji,
 • generatora testów i sprawdzianów,
 • materiałów prezentacyjnych, na przykład do filmów z doświadczeniami biologicznymi,
 • programu nauczania, wymagań edukacyjnych i rozkładu materiału.

Podręczniki te pomogą ci nie tylko zrealizować program nauczania, ale także umożliwią sprawne monitorowanie postępów uczniów. Dzięki temu na bieżąco sprawdzisz, jaki materiał wymaga ewentualnego powtórzenia. 

Podręczniki „Biologia na czasie” dla każdego

Niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem, czy rodzicem ucznia szkoły ponadpodstawowej, tanie podręczniki z serii „Biologia na czasie” sprawdzą się w każdym przypadku. 

To warte uwagi pomoce dydaktyczne, które ułatwią opanowanie materiału zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym. Warto też wspomnieć, że nauczyciele chętnie rekomendują tę serię, ze względu na wykorzystywanie różnych form przekazu oraz efektywne opracowanie tematów, co znacznie ułatwia przyswajanie wiedzy.