Jak pielęgnować fryzurę po użyciu czarnej farby do włosów

Farbowanie włosów na czarno utrzymuje się w trendach fryzjerskich nie od dziś. Niektórym kobietom (ale także mężczyznom) po prostu pasuje tak wyrazisty odcień. Idealnie podkreśla ich urodę i dobrze komponuje się z kolorytem cery oraz barwą oczu. Jednak czarna farba do włosów może być nieco problematyczna, ponieważ późniejsza pielęgnacja naszej fryzury staje się niezwykle istotna. Z tego artykułu dowiesz się, o czym warto pamiętać, jeżeli zdecydujesz się na tego rodzaju koloryzację.

Farbowanie włosów na czarno

Czarna farba do włosów może nie jest wyborem odpowiednim dla każdego, ale nie da się ukryć, że są i takie osoby, którym zdecydowanie pasuje taki ciemny, wyrazisty kolor. Jeżeli decydujemy się na tego rodzaju koloryzację, powinniśmy pamiętać, że późniejsze farbowanie może być problematyczne. Zdecydowanie łatwiej jest przejść na ciemny kolor z blondu niż odwrotnie.

Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności albo mamy wątpliwości co do tego, czy uzyskamy odpowiedni odcień, warto skonsultować się ze specjalistą i umówić na farbowanie w salonie. W późniejszym czasie będzie mogli powtarzać ten proces samodzielnie, w domowym zaciszu. Warto jednak dodać, że dostępne dzisiaj farby, które znajdziemy między innymi w drogerii i innych sklepach, są idealnie przystosowane do koloryzacji w domu. Na opakowaniu możemy znaleźć podpowiedź co do odcienia, jaki najprawdopodobniej uzyskamy. Tymczasem dołączona do produktu ulotka wyjaśni nam krok po kroku, jak aplikować kosmetyk i jakich czynności nie pomijać.

Jaka czarna farba do włosów będzie najlepsza?

Podczas wyboru odpowiedniej farby do włosów warto sprawdzić opinie o konkretnym produkcie. Miejmy na uwadze, że niektóre produkty mogą dosyć szybko wypłukiwać się z naszych włosów, a tego zapewne chcielibyśmy uniknąć. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest odcień. Wariantów czarnej farby jest naprawdę wiele. Po jej aplikacji barwa może wyglądać nieco inaczej w świetle dziennym, dlatego mówimy o tak zwanych refleksach.

Są też osoby, które decydują się stosować naturalną farbę, czyli hennę. Należy jednak pamiętać, że jej nakładanie jest nieco problematyczne, a efekt nie zawsze tak trwały, jak w przypadku innych kosmetyków koloryzujących dostępnych w drogeriach.

Czarna farba do włosów a późniejsza pielęgnacja 

Jeżeli koloryzacja przyniesie nam oczekiwane rezultaty, to warto skupić się na ułożeniu właściwej, codziennej pielęgnacji włosów. Co jest tutaj ważne? Przede wszystkim ochrona przed słońcem. Pamiętajmy, że promieniowanie słoneczne wpływa niekorzystnie nie tylko na naszą skórę. Tyczy się to również włosów, które z czasem stają się wyblakłe i tracą swój dawny blask. Aby temu zapobiegać, stosuje się sprawdzone kosmetyki z filtrem UV. Zazwyczaj mają one postać mgiełki, czyli odżywki, której nie spłukujemy.

Aby zachować taki kolor jak zaraz po farbowaniu, konieczne może być też stosowanie masek koloryzujących. W przypadku ciemnych włosów to prawdziwy must have. Dołączyć możemy do nich szampony i odżywki przeznaczone do włosów farbowanych.