orbitrek

Orbitrek lub inaczej trenażer pozwala na niekrępujące ćwiczenia w zaciszu domowym. Łączy zalety roweru, steppera i bieżni. Ćwicząc, nie tylko nie obciąża się stawów, lecz trenuje całe ciało. W trakcie wykonywania ćwiczeń oprócz dolnych partii organizmu intensywnie pracują górne, przez co trening wpływa na ogólną wydolność i sylwetkę. Zastanówmy się wspólnie jakie korzyści płyną z codziennej aktywności oraz jaki orbitrek będzie dla nas najlepszy?

Orbitrek, jaki wybrać?

W trakcie ćwiczeń pracuje praktycznie całe ciało. Z trenażera mogą, a nawet powinny korzystać osoby po przebytych kontuzjach, zatem sprzęt można w pewnym sensie uznać za wyposażenie rehabilitacyjne (konieczna konsultacja z lekarzem). W miarę rozwoju sylwetki i kondycji z pewnością nadejdzie potrzeba zintensyfikowania wysiłku, czyli ważne jest, by orbitrek posiadał:

  • Regulator oporu

Możemy zetknąć się z regulatorem mechanicznym, magnetycznym, bądź elektronicznym. Ten ostatni umożliwia dokładniejsze ustawienie parametrów oporu, przy czym cena urządzenia wyposażonego w system oporu elektroniczny jest wyższa.

  • Podaną dopuszczalną masę użytkownika

Specyfikacja trenażera powinna zawierać informację, na temat maksymalnego ciężaru, jakiemu może zostać poddane urządzenie.

  • Instrukcja eksploatacji

Należy zwrócić uwagę na zalecenia dotyczące przenoszenia, chowania i ewentualnego demontażu aparatu. Jest to o tyle istotne, iż w przyszłości być może trzeba będzie zmienić lokalizację sprzętu.

  • Możliwość regulacji

Niemal każdy orbitrek ma możliwość ustawiania czasu, ciężaru, wieku trenującego, licznika spalonych kalorii itp. Warto zapoznać się z ilością tego typu udogodnień przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Sprawdźmy jeszcze ciężar koła zamachowego oraz stabilność trenażera. Koło zamachowe powinno być jak największe, ponieważ ma to odniesienie do wielkości dopuszczalnych obciążeń, jakim może być poddawany nasz sprzęt.

Najważniejsze, że orbitrek ciągle plasuje się w czołówce najbezpieczniejszych przyrządów do ćwiczeń. Wysiłek można połączyć z nauką, relaksem muzycznym lub oglądaniem ulubionego programu w TV. Jednak najlepsze efekty osiągniemy, skupiając się na technice wykonywania ćwiczeń.

A lato i plaża drodzy państwo, zbliżają się wielkimi krokami. Warto mieć co odsłonić.