jak założyć agencję seo

Każdemu pozycjonerowi prędzej czy później przejdzie to przez myśl: założenie własnej agencji SEO. Działania związane z podnoszeniem autorytetu i pozycji w rankingu różnych stron internetowych przez wiele lat mogą spowodować chęć pomocy firmom i klientom indywidualnym w odnoszeniu sukcesu na własną rękę. Działania, które się na to składają, to głównie edycja i poprawa contentu strony oraz jej ogólnej techniki, a także pozyskiwanie różnych linków, które pomogą w podniesieniu pozycji. Jak założyć własną agencję pozycjonującą?

Od czego zacząć zakładanie agencji SEO?

Wielu przedsiębiorców w dzisiejszych czasach przeniosło się całkowicie do Internetu, zatem chęć zakładania własnej agencji pozycjonującej nie jest decyzją, która powinna kogokolwiek dziwić. Fakt, że biznesy online mają aktualnie złoty okres, to także możliwość większego zarobku dla wielu specjalistów ds. SEO – wzrasta świadomość różnych osób na temat istoty bycia w jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce Google. Na szczęście zakładanie agencji pozycjonującej nie wiąże się ze skomplikowanymi procedurami dostępnymi jedynie dla nielicznych. Trzeba mieć na uwadze podstawy, czyli biznesplan, decyzja na temat konkretnej formy prawnej działalności, która ma być prowadzona, założenie i rejestracja firmy, opodatkowania i bieżące prowadzenie działań księgowych.

zakładanie agencji seo
fot. pixabay.com

Dobrym i często praktykowanym na początku wyjściem jest założenie agencji SEO, która będzie przez jakiś czas działać jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Dopiero później nastąpi przekształcenie w agencję interaktywną, która zatrudnia pracowników nie tylko z branży SEO, ale także specjalistów ds. SEM, handlowców, korektorów i innych, którzy z pewnością dołożą swoją cegiełkę do budowania sukcesu firmy.

Agencja SEO – kto powinien ją zakładać?

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość tego, że optymalizacja stron internetowych wiąże się z posiadaniem odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, a także sprzętu, który pomoże w osiągnięciu sukcesu. Konieczna zatem będzie inwestycja nie tylko w dobry komputer, który sprawnie pozwoli przełączać się między zakładkami i realizować założone w planie działania, ale także szybkie łącze internetowe, dzięki któremu unikniemy wszelkich technicznych zawirowań. Są to zatem podstawy, od których należy zacząć prowadzenie własnej działalności pozycjonującej.

Ważne jest także zaplecze teoretyczne. Co do zasady agencję SEO zakładać będzie osoba, która ma pojęcie na temat branży marketingu internetowego. Jeśli jednak masz wrażenie, że Twoja wiedza nie jest na odpowiednim poziomie i chcesz kształcić swoje umiejętności oraz doświadczenie, możesz pomyśleć nad inwestycją w różne kursy i szkolenia z zakresu SEO oraz pobocznych dziedzin. Wiele materiałów jest ogólnodostępnych dla każdego bez konieczności uiszczania konkretnych opłat. Ważne jest jednak to, by – niezależnie od tego, w jaki sposób – posiadać doświadczenie i umiejętności oraz zaplecze teoretyczne związane z pozycjonowaniem stron w wyszukiwarce internetowej. W ten sposób nie tylko unikniesz wielu problemów, których nie będziesz potrafił rozwiązać, ale też wzmocnisz swój autorytet na rynku wobec wielu klientów, którzy będą wybierać pomiędzy wyborem innych firm a Twojej. Dbanie o własne kwalifikacje oraz swoich pracowników powinno być zatem priorytetem.

agencja pozycjonująca jak założyć
fot. pixabay.com

Ile kosztuje założenie własnej agencji pozycjonującej?

To zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, czy Twoja agencja będzie działała w stacjonarnym biurze, czy może zdalnie – jeśli zdecydujesz się na home office, odejdzie Ci bardzo duży wydatek w postaci comiesięcznego opłacania wynajmu lokalu. Co więcej, biuro należy także wyposażyć w odpowiedni sprzęt. Nie należy jednak bać się tego wydatku – jest to jednorazowy koszt, który zwróci się w bardzo szybkim tempie, ponieważ usługi agencji pozycjonującej mogą osiągać poziom nawet 1500 zł w ciągu miesiąca przy jednym kliencie. Wszystko zatem będzie zależeć od tego, jak sprawnie firma będzie pozyskiwać nowych klientów, a tym samym generować przychód.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki orbitrek kupić?
Następny artykułCo robi chirurg?