fot.unsplash.com

Akwizytor zajmuje się między innymi pozyskiwaniem rozmaitych zamówień a także zawiera umowy miedzy firma w której jest zatrudniony a odpowiednim podmiotem. Dotyczą one najczęściej wykonywania usługi lub też sprzedaży jakiegoś towaru. Do jego zdań może należeć również uzyskiwanie nowych klientów dla firmy w której jest zatrudniony, zbieranie nowych zamówień i aktualizowanie stanu starych zamówień a także zawieranie umów dotyczących dostawy nowych produktów, lub też umów dotyczących wykonywania usług. Akwizytor zajmuję się również nadzorowaniem sytuacji rynkowej. Musi też pamiętać o składaniu raportów ze swojej pracy swojemu pracodawcy. Ile więc można zarobić na stanowisku akwizytora? Odpowiadamy!

Ile zarabia Akwizytor na stanowisku pracownik szeregowy?

Według portalu howmany.eu doświadczony pracownik szeregowy na stanowisku Akwizytor otrzymuje średnio 3300 zł brutto. Taką kwotę wynagrodzenia prezentowało 295 osób, z czego było to: 41.36% (122 głosów) kobiet i 58.64% (173 głosów) mężczyzn. Oznacza to, że średnio co drugi Akwizytor na stanowisku pracownik szeregowy otrzymuje pensję pomiędzy 1500 zł a 5000 zł. Około 10-15 procent osób w danym zawodzie deklaruje wysokość swojego wynagrodzenia powyżej lub poniżej średniej. Ich wynagrodzenie to kwota z przedziału pomiędzy 1400 zł a 5500 zł. Nie są to więc złe zarobki, ale też nie należą do najwyższych. Najwyższe wynagrodzenie w tej branży pozwoli nam na prowadzenie raczej spokojnego życia i niektórym to w zupełności wystarcza. Aby zwiększyć swoją szansę na bycie zatrudnionym w dużej firmie w dobrej lokalizacji, musimy wciąż zdobywać nowe umiejętności i szlifować już posiadane w komunikacji międzyludzkiej. Wtedy, gdy będziemy dobrymi negocjatorami na pewno uzyskamy sukces zawodowy.

fot.unsplash.com

Od czego będzie zależne to jak wysokie zarobki uzyskamy w tej pracy?

Wynagrodzenia w tej pracy zależne przede wszystkim będzie od tego jak duży staż pracy posiadamy. Początkujący pracownik wykonujący zawód akwizytora na pewno będzie zarabiał o wiele mniej niż ktoś, kto już posiada doświadczenie w tej branży. Pracodawca będzie o wiele bardziej preferował kogoś, kto już wie co i jak i nie będzie potrzebował żadnych dodatkowych szkoleń. W większej firmie czy korporacji zarobimy więcej niż w małym biznesie. Dzieje się tak dlatego, że ci pierwsi mają o wiele większy budżet do dyspozycji.

Jakie cechy i umiejętności musi posiadać dobry akwizytor?

Aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie dobrze płatnej pracy i dobrze prezentować się na rynku pracy musimy posiadać pewien zestaw cech, który będzie atrakcyjny dla naszego przyszłego pracodawcy. Jaką więc powinniśmy być osobą jeśli liczymy na dobre zarobki w tej branży? Kluczowe jest posiadanie dobrych zdolności komunikacyjnych – w końcu w tej pracy codziennie będziemy mieć kontakt z innymi ludźmi. Nie możemy więc być osobą gburowatą czy też taką które nie jest w stanie dobrze rozmawiać z innymi. Jeśli chcemy doprowadzić do pozytywnego wyniku negocjacji musimy być uzdolnionymi rozmówcami. Przydaje się do tego empatia i wrażliwość emocjonalna. Ważne jest też jasne przekazywanie informacji i komunikatów między firmą dla której pracujemy a podmiotem który zamówił jakąś usługę.

fot.unsplash.com

Miła aparycja i podejście do ludzi również pomoże nam we wzbudzaniu zaufania klienta – a co za tym idzie pomoże nam to w uzyskaniu umowy podpisanej na naszych warunkach. Kluczowe jest więc mówienie w sposób wyraźny, pewny siebie i rzeczowy. Klient musi czuć, że może nam zaufać. Zdolności negocjacyjne są czymś niezbędnym w pracy codziennej każdego akwizytora. Akwizytor nie może się szybko denerwować, cierpliwość przyda mu się w rozmowach z bardziej wymagającymi klientami. Jeśli więc uważasz, że ta praca to coś dla ciebie i odpowiadają ci zarobki tej wysokości przy danych warunkach pracy – aplikuj gdy tylko będziesz mieć na to okazję!