Ile zarabia kierownik sklepu
fot.unsplash.com

Zastanawiasz się nad pracą jako kierownik sklepu? Z pewnością wiesz już, z naszych poprzednich tekstów, jak wygląda taka praca i jak właściwie zostać kierownikiem sklepu, teraz pozostała już tylko i wyłącznie kwestia zarobków. Ile zarabia kierownik sklepu? Odpowiadamy! 

Praca kierownika sklepu – jak wygląda i co należy do jego obowiązków?

Przede wszystkim kierownik sklepu zajmuje się inicjowaniem i organizowaniem działań wewnątrz sklepu i w jego bezpośrednim otoczeniu, ale także bardzo ważną rolę odgrywa realizacja planu marketingowego, planowanie struktury asortymentowej, zamówień sklepu i poziomu zapasów w sklepie, realizacja obrotu towarowego – zamówienia, zwroty, dostawy itp., nadzorowanie pracy sprzedawców, dbanie o należytą ekspozycję produktów, nadzór nad jakością obsługi klientów, tworzeniem raportów sprzedażowych, nadzór nad procedurą obsługi reklamacji przedsprzedażnych i posprzedażnych.

Ile zarabia kierownik sklepu
fot.unsplash.com

Jaki musi być kierownik sklepu?

Kierownik sklepu to także osoba, która decyduje o reszcie pracowników. To właśnie do ciebie ludzie będą przychodzić z prośbą o dzień wolny, urlop czy w przypadku problemów zdrowotnych. To do ciebie będą sprzedawcy odsyłać ciężkich klientów, z którymi trzeba się jakoś dogadać. Musisz więc mieć dobre podejście do ludzi, a także sporo cierpliwości i wyrozumiałości, w końcu każdy może się źle poczuć czy mieć jakiekolwiek problemy osobiste i nie ma w tym nic ani złego, ani dziwnego.

Kierownik sklepu to nie tylko osoba, która potrafi obsługiwać kasę fiskalną czy wie kiedy będzie dostawa towaru, ale także wie, gdzie ten towar ma się znajdować, jakie są wymogi oraz co trzeba będzie zamówić, kiedy to zamówić i jaki jest miesięczny budżet. Musisz więc być osobą bardzo zorganizowaną. Niezależnie od tego czy wszystko spamiętasz czy też zapiszesz sobie wszelakie informacje w notesie, w zeszycie, na telefonie czy na komputerze o niczym nie wolno ci zapomnieć, a nawet z pozoru błaha sprawa może kosztować sklep czy twojego szefa sporo problemów.

Teraz skoro wiesz już jak wygląda praca kierownika sklepu oraz co należy do jego obowiązków czas na ostatnią, ale wciąż bardzo istotną kwestię czyli ile właściwie zarabia kierownik sklepu? Tutaj wiele zależy od firmy, miejsca czy nawet rodzaju sklepu, w którym masz być kierownikiem.

Ile zarabia kierownik sklepu
fot.unsplash.com

Co ma wpływ na twoje miesięczne wynagrodzenie?

Co wpływa na wynagrodzenie? Przede wszystkim straż pracy. Bardzo często wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi znikomą cześć pensji jego doświadczonego kolegi. Wielkość firmy. Małe rodzinne firmy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie wielkich zagranicznych korporacji. Duże firmy zazwyczaj oferują również bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Lokalizacja firmy. Dwie podobne firmy w różnych miastach mogą oferować znacznie odbiegające od siebie wynagrodzenia dla pracownika.

Ile zarabia kierownik sklepu?

Według portalu zarobki.pracuj.pl przeciętne zarobki kierownika sklepu wynosi 6 200 zł i jest o 1 500 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Na umowie o pracę jest to kwota 4 459 złotych netto, na umowie zlecenie 4 685 złotych netto, na umowie o dzieło 5 357 złotych netto a na umowie B2B 5 140 złotych netto. Najczęściej przyznawanym benefitem na stanowisku: Kierownik Sklepu jest prywatna opieka medyczna, dofinansowanie zajęć sportowych, ubezpieczenie na życie oraz świadczenia socjalne. 49% osób pracujących na stanowisku: Kierownik Sklepu otrzymuje premię co miesiąc

Natomiast według portalu wynagrodzenia.pl miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) na tym stanowisku kierownika sklepu wynosi 4 600 złotych brutto, czyli 3 331 złotych netto. Co drugi kierownik sklepu otrzymuje pensję od 3 730 złotych do 5 750 złotych. 25% najgorzej wynagradzanych kierowników sklepów zarabia poniżej 3 730 złotych brutto. Na zarobki powyżej 5 750 złotych brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych kierowników sklepów.