fot.unsplash.com

Zastanawiasz się nad pracą jako magazynier, ale boisz się, że twoje zarobki będą niewielkie? Wokół tego zawodu krąży wiele mitów i teorii. Pisaliśmy już o tym, jak wygląda praca magazyniera, ale także i o tym, jak nim zostać, teraz chcielibyśmy rozwiać wszystkie wątpliwości krążące wokół zarobków osoby na tym stanowisku. Ile zarabia magazynier? Odpowiadamy na wszystkie pytania! 

Zadania i obowiązki magazyniera

Jako magazynier będziesz zajmował się składowaniem towaru do magazynu, jego przyjmowaniem z zachowaniem określonej systematyki dla identyfikacji danego towaru oraz kompletowaniem i późniejszym wydawaniem komponentów. W czasie przyjmowania towarów będziesz musiał dokonać odbioru ilościowego i jakościowego, by później dbać o właściwe dla danych produktów warunki przechowywania.

Jeśli myślisz, że to koniec twoich zadań to wstrzymaj sie z tym bo jeszcze trochę ich jest. Po przyjęciu towaru na stan magazynowy będziesz zobowiązany o zdecydowaniu o rozmieszczeniu towaru w pomieszczeniu magazynowym. Towar musi zostać zabezpieczony jest przed uszkodzeniem lub zepsuciem jeśli będzie to towar wrażliwy na czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć temperatura czy ciśnienie atmosferyczne. Wykonując swoje zadania będziesz posługiwać się odpowiednią dokumentacją ponieważ każdy towar przyjęty na stan musi zostać wpisany do systemu ewidencjonowania towarów. Obowiązywać cie będą także obszerne normy i instrukcje, które wskażą ci jak należy postępować w określonych sytuacjach i jak rozwiązywać problemy, które niewątpliwie prędzej czy później napotkasz na magazynie. Poza tym nieustannie monitorować będziesz stan zapasów magazynowych uwzględniając jego asortyment oraz terminy.

Ile zarabia magazynier
fot.unsplash.com

Co wpływa na wynagrodzenie?

Przede wszystkim straż pracy. Bardzo często wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi znikomą cześć pensji jego doświadczonego kolegi. Wielkość firmy. Małe rodzinne firmy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie wielkich zagranicznych korporacji. Duże firmy zazwyczaj oferują również bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Lokalizacja firmy. Dwie podobne firmy w różnych miastach mogą oferować znacznie odbiegające od siebie wynagrodzenia dla pracownika.

Ile zarabia magazynier?

Według serwisu zarobki.pracuj.pl przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Magazynier wynosi 3 600 zł i jest o 1 100 zł niższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Na umowie o pracę jest to 2 626 złotych netto, na umowie zlecenie 2 720 złotych netto, na umowie o dzieło 3 110 złotych netto, na umowie B2B 2 982 złotych netto.

Najczęściej przyznawanym benefitem na stanowisku: Magazynier jest prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie zajęć sportowych oraz świadczenia socjalne. 49% osób pracujących na stanowisku: Magazynier otrzymuje premię co miesiąc.

Natomiast według portalu wynagrodzenia.pl miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) na stanowisku magazyniera wynosi 3 440 złotych brutto, czyli 2 513 złotych netto. Co drugi magazynier otrzymuje pensję od 2 980 zlotych do 3 960 złotych. 25% najgorzej wynagradzanych magazynierów zarabia poniżej 2 980 złotych brutto. Na zarobki powyżej 3 960 złotych brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych magazynierów.

Ile zarabia magazynier
fot.unsplash.com

Technik magazynier – logistyk

Jako absolwent szkoły kształcącej w zawodzie magazynier logistyk będziesz przygotowany do wykonywania poszczególnych obowiązków zawodowych takich jak:

>Przyjmowanie i wydawanie towarów z magazynu.
>Przechowywanie towarów.
>Ponoszenie odpowiedzialności za towary zgromadzone w magazynie.
>Prowadzenie dokumentacji magazynowej.

Ponadto szkoła techniczna da Ci solidne zaplecze teoretyczne na temat logistycznej strony pracy na magazynie co zaprocentuje, kiedy
zechcesz się dokształcać i szkolić w zakresie logistyki czy magazynierstwa

Absolwent zasadniczej szkoły zawodowej kierunek magazynier logistyk

Jeśli zdecydujesz się ukończyć zasadniczą szkołę zawodową kształcącą w zawodzie magazynier logistyk możesz spodziewać się, że posiądziesz następujące umiejętności 

  • sprawdzanie jakości i ilości towaru przyjmowanego i wydawanego z magazynu,
  • rozmieszczanie towaru w pomieszczeniach magazynowych,
  • zabezpieczenie towaru przed pożarem, kradzieżą, zalaniem, szkodnikami, zepsuciem i zniszczeniem,
  • prowadzenia dokumentacji magazynowej.

Ponadto warto wiedzieć, że zasadnicza szkoła zawodowa gwarantuje ci solidne zaplecze umiejętności praktycznych, które na pewno nie umkną przyszłemu pracodawcy i zagwarantują solidny start w zakładzie pracy.