Ile zarabia office manager
fot.unsplash.com

Kierownik biura, czyli office manager brzmi bardzo poważnie, w końcu każdy kierownik to odpowiedzialne stanowisko, niezależnie od tego, w jakiej firmie pracuje. Wiele osób sądzi, że jest to etat prestiżowy, który zapewni ci bardzo wysokie zarobki w skali miesiąca, a te pozwolą ci na życie na wysokim poziomie. Jak jest naprawdę? Pisaliśmy już o tym, jak wygląda praca na tym stanowisku oraz jak właściwie zostać kierownikiem biura, teraz czas na wynagrodzenie. Ile zarabia kierownik biura (office manager)?

Kierownik biura (office manager) – kto to jest i gdzie go znajdziemy?

Kierownik biura, często zwany z języka angielskiego office manager jest osobą obecną w niemal każdej firmie lub instytucji, bez względu na rodzaj prowadzonej przez nie działalności. Zakres obowiązków office managera jest bardzo szeroki i w dużym stopniu zależy od profilu danej firmy. Office manager jest odpowiedzialny za zarządzanie administracją firmy, czuwanie nad prawidłowym funkcjonowaniem biura, przygotowywanie zamówień, zapewnienie prawidłowego obiegu informacji oraz dokumentów, nadzór i zarządzanie personelem biura, a w szczególności rozdzielanie obowiązków i kontrola ich realizacji.

Ile zarabia office manager
fot.unsplash.com

Tak naprawdę kierownik biura, czyli office manager to stanowisko bardzo złożone, które niejako powstało z połączenia kilku innych etatów. Kierownik biura pełni rolę team leadera, sekretarki, asystentki i wiele innych. Oczywiście nie w całości, w końcu to byłoby niewykonalne, ale faktycznie, część obowiązków jest takich samych. Office manager to bowiem samodzielne stanowisko, niekiedy związane z zarządzaniem nie tylko powierzchnią biurową, ale również niewielkim zespołem pracowników zajmujących się zadaniami administracyjnymi.

Co wpływa na wynagrodzenie?

Na twoje wynagrodzenie wpływa wiele istotnych czynników. Jakich? Przede wszystkim straż pracy. Bardzo często wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi znikomą cześć pensji jego doświadczonego kolegi. Wielkość firmy. Małe rodzinne firmy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie wielkich zagranicznych korporacji. Duże firmy zazwyczaj oferują również bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Lokalizacja firmy. Dwie podobne firmy w różnych miastach mogą oferować znacznie odbiegające od siebie wynagrodzenia dla pracownika.

Ile zarabia office manager?

Według serwisu zarobki.pracuj.pl przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Office Manager wynosi 8 000 zł i jest o 3 300 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Na umowie o pracę jest to 5 730 złotych netto, na umowie zlecenie 6 045 złotych netto, na umowie o dzieło 6 912 złotych netto a na umowie B2B 6 634 złotych netto.

Najczęściej przyznawanym benefitem na stanowisku: Office Manager jest prywatna opieka medyczna, dofinansowanie zajęć sportowych, służbowy telefon do celów prywatnych, dofinansowanie nauki języków obcych. 6% osób pracujących na stanowisku: Office Manager otrzymuje premię co miesiąc. 88% osób zatrudnionych na stanowisku: Office Manager pracuje na podstawie umowy o pracę.

Ile zarabia office manager
fot.unsplash.com

Natomiast według portalu wynagrodzenia.pl miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) na stanowisku Office Managera wynosi 5 580 złotych brutto, czyli 4 022 złotych netto. Co drugi kierownik biura (office manager) otrzymuje pensję od 4 430 złotych do 7 260 złotych. 25% najgorzej wynagradzanych kierowników biur (office manager) zarabia poniżej 4 430 złotych brutto. Na zarobki powyżej 7 260 złotych brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych kierowników biur (office manager). Benefity na stanowisku kierownik biura (office manager) to np. telefon komórkowy do prywatnego użytku, prywatna opieka medyczna dla pracownika oraz imprezy integracyjne.