Ile zarabia rejestrator medyczny
fot.unsplash.com

Rejestrator medyczny – zarobki pracowników służby zdrowia to temat tabu, który od wielu lat służy do wszczęcia wszelkiego rodzaju dyskusji. Często pojawiają pytania o to, dlaczego ich wynagrodzenie nie jest wyższe, skoro na to zasługują i jak każdy inny człowiek powinni mieć przyzwoitą pensję. Ludzie, którzy biorą w obronę ten zawód, argumentują, że rejestratorzy medyczni również przyczyniają się do ratowania zdrowia chorych, a także są wizytówką placówek zdrowotnych, co wiążę się z wysoką odpowiedzialnością, a jeśli tego zabraknie, to i opinia o placówce znacznie się pogorszy. Ile zarabia rejestrator medyczny? Przeczytaj i sprawdź!

Zarobki rejestratora medycznego

Rejestrator medyczny to na dzisiejsze czasy bardzo odpowiedzialne stanowisko pracy. Do zadań pracowników klinik opieki zdrowotnej należą m.in. obsługa pacjentów, nawiązywanie kontaktu z osobami odwiedzającymi przychodnie, udzielanie im podstawowych informacji dotyczących funkcjonowania placówki oraz świadczonych przez nią medycznych, a także rzetelne prowadzenie dokumentacji medycznej pacjentów. Ponadto pracownicy rejestracji są odpowiedzialni za przygotowywanie okresowych zestawień, raportów oraz sprawozdań, weryfikują także aktualność ubezpieczeń. W niektórych placówkach rejestratorzy medyczni wystawiają faktury i przyjmują płatności za świadczone usługi.

Ile zarabia rejestrator medyczny
fot.unsplash.com

Praca w służbie zdrowia to wyjątkowo trudna misja, ratowanie zdrowia i życia pacjentów zasługuje na podziw i szacunek. Nie każdy jest w stanie zostać taką osobą i dawać sobie ze wszystkim rade, jednocześnie stojąc na wysokim poziomie zawodowym i w dodatku mieć odpowiednie kompetencje. Nie trzeba kończyć akademii medycznej, aby nieść pomoc potrzebującym, jednak trzeba mieć jakieś umiejętności, żeby tego zawodu móc się podjąć mimo wszystko. Jednym z takich stanowisk jest praca rejestratora medycznego. Niestety zarobki pracowników placówek opieki zdrowotnej nie są tak wielkie jak odpowiedzialność, jaka na nich spoczywa. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi w Polsce 2367 zł brutto. Nie jest to kwota, która pozwoli na godziwe życie, stąd częstym problem są zwolnienia pracowników i rotacja na tym miejscu pracy, bo każdy szuka pracy, która pozwoli na godziwe życie i spełnianie swoich potrzeb, a nie martwienie się jak łączyć koniec z końcem.

Ile zarabia rejestratorka medyczna w prywatnej przychodni?

Zarobki rejestratorów medycznych są uwarunkowane wieloma czynnikami. Głównymi są kapitał oraz wielkość placówki. Na wynagrodzenie pracowników składają się także ich wykształcenie oraz jak w przypadku większości zawodów w Polsce – staż pracy. To nie tajemnica, że prywatne gabinety medyczne oferują wyższe stawki od państwowych przychodni. Całkowity przedział zarobków na tym stanowisku waha się w granicach 2077 – 2845 zł. Istnieją osoby, które zarabiają poniżej dolnej granicy, jednak są też osoby bardzo doświadczone i efektywne, które zarabiają znacznie więcej niż pokazuje górny próg. Tym drugim z pewnością pomaga wyższe, kierunkowe wykształcenie.

Ile zarabia rejestrator medyczny
fot.unsplash.com

Istnieje jeszcze jeden czynnik, który ma istotny wpływ na zarobki rejestratora medycznego. W branży medycznej bardzo ważna jest lokalizacja, w której zatrudniają się pracownicy. W mniejszych miejscowościach, gdzie jest ograniczona liczba placówek i przychodni będzie znacznie trudniej postarać się o dobre stawki niż w dużych miastach. Idealnym przykładem jest stolica Polski – Warszawa. Liczba prywatnych klinik medycznych jest w tym mieście niezwykle wysoka, a co najważniejsze – nadal rośnie i trudno przewidzieć, kiedy przestanie. Konkurencja jest ogromna, co napędza rynek, w konsekwencji czego wypłaty dla pracowników są znacznie większe niż w przypadku mniejszych miejscowości.

Mimo iż średnie zarobki rejestratorów medycznych nie budzą zachwytu, to osoby wykonujące ten zawód mogą liczyć na dodatkowe profity wynikające z piastowanego przez nich stanowiska. Bardzo często mogą liczyć na prywatną opiekę medyczną, a także karnety na uczestnictwo w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, dzięki którym zrelaksują się po ciężkim dniu w pracy, a także ubezpieczenie na życie w całości opłacane przez pracodawcę. Zarobki także uzależnione są od charakteru danego podmiotu i formy umowy, a także liczby przepracowanych godzin.