Jak zostać modelką
fot.unsplash.com

Chcesz zostać modelką, chodzić na sesje, plany zdjęciowe i pokazy mody? Czeka cię naprawdę długa droga do celu. Z pewnością nie jest to prosty zawód, a wkręcić się do niego również nie jest łatwo. Pisaliśmy już o tym, jak wygląda tak naprawdę praca modelki, teraz czas na wymagania, z którymi musisz się uporać, ale także na cały ciężki proces w drodze do sukcesu. Zaciekawiona? Czytaj dalej! 

Czy nadajesz się na modelkę, czyli pytania, które powinnaś sobie zadać zanim zaczniesz

Portal lamode.info przygotował zestaw dziesięciu pytań, które powinna sobie zadać każda kobieta (oraz każdy mężczyzna), która marzy o pracy w modelingu. Tak naprawdę te pytania pozwolą ci samodzielnie stwierdzić czy masz zadatki na modelkę, a także czy nadajesz się do tego zawodu.

„Czy rozumiesz, na czym polega praca modelki? Czy jesteś otwarta i pewna siebie? Czy jesteś cierpliwa? Czy masz silny charakter? Czy masz odpowiednie wymiary? Czy jesteś gotowa być w 100% samodzielna? Czy umiesz poradzić sobie z samotnością, rozłąką i stresem? Czy posługujesz się językami obcymi? Czy posiadasz środki własne (pieniądze) niezbędne do realizowania nieprzewidzianych wydatków podczas kontraktu? Czy potrafisz walczyć ze wstydem?”

Modeling jest coraz bardziej popularnym zawodem i nie ma w tym nic dziwnego. W tym zawodzie potrzebne są nie tylko kobiety czy mężczyźni, ale absolutnie wszyscy. Niezależnie od tego czy jesteś niska, wysoka, szczupła czy okrąglejsza. Nie ma znaczenia, jaki masz kolor włosów i to czy masz piegi. Obecnie również świat modelingu się zmienia i otwiera na „nowości”. Nawet jeśli nie trafisz na wybieg, możesz znaleźć sporo zleceń dla fotomodelek.

Jak zostać modelką
fot.unsplash.com

Droga do zawodu modelki jest bardzo trudna, czyli na co musisz się przyszykować

Tak naprawdę, aby zostać modelką, potrzebujesz mieć w sobie „to coś”. Ciężko będzie ci to ocenić samodzielnie, dlatego tak naprawdę zachęcamy cię do spróbowania swoich sił. Udaj się na casting czy nawet do programu Top Model, który jest emitowany na TVN i jego głównym zadaniem jest właśnie odnaleźć osoby, które idealnie sprawdzą się w tym zawodzie, a następnie wypromować je tak, aby te były w stanie po emisji programu zrobić karierę właśnie w tym zawodzie.

Musisz się jednak przygotować na to, że nie będzie to łatwe. Zacznij od zrobienia sobie kilku sesji zdjęciowych. Tutaj możesz zdecydować się na tzw. barter, czyli ty pozujesz komuś za darmo, kto potrzebuje zdjęć do portfolio. Jeśli jesteś jednak osobą początkującą, która jeszcze nie wie, czy w ogóle odnajdzie się przed aparatem, może być ci ciężko o taką umowę. W przeciwnym wypadku zapłać, w końcu coś musisz wstawić do portfolio, a selfie choć ładne, może okazać się niewystarczające.

Idealne wymiary modelek – prawda czy fałsz?

W teorii idealne wymiary to: 60 cm w talii, 90 cm w biodrach i 90 cm w biuście. Jeżeli chodzi o ostatni wymiar, większość modelek ma mniejszy obwód biustu niż bioder. Kandydatki na modelki muszą być pracowite, powinny cechować się pokorą, pozytywnym nastawieniem i silnym charakterem. Tak przynajmniej twierdzi Anna Jagodzińska, czyli polska modelka pracująca w Stanach Zjednoczonych. Czy jest to prawda? Po części tak. High fashion rządzi się swoimi prawami, tam liczą się wymiary. Nie chodzi nawet o wygląd modelki, a raczej o stroje. Nie są one szyte czy tworzone na zamówienie czy pod konkretną modelkę. Chodzi więc o to, że modelka musi się do danej kreacji po prostu zmieścić i dobrze w niej wyglądać.

Jak zostać modelką
fot.unsplash.com

Obecnie odchodzi się już od typowych modelek, które są bardzo wysokie i chude. Oczywiście wciąż mają one sporo pracy i wiele zleceń, jednak coraz więcej projektantów czy fotografów otwiera się na inne opcje. Ashley Graham, 83-letnia Carmen Dell’ Orefice czy najsłynniejszy androgeniczny model na świecie, dziś już będący kobietą – Andrej Pejić odnieśli ogromny sukces w modelingu, mimo że ich figury czy wygląd nie pasował do „ideału”. Tak więc działaj i próbuj swoich sił. A kto wie, może odniesiesz ogromny sukces?