Ile zarabia behawiorysta
fot.unsplash.com

Praca psiego lub też kociego behawiorysty to może być marzenie dla wielu z nas. W końcu kto by nie chciał zarabiać na pracy ze zwierzętami i pomaganiu im? W tym zawodzie możemy spełniać się nie tylko przez zarabianie na swojej pasji ale też pomaganie zwierzętom, które w końcu są słabsze od nas i naszym zadaniem jest opiekowanie się nimi. Jako behawiorysta podpowiadamy właścicielom jak zajmować się swoimi pupilami w jak najlepszy sposób. Ile więc jesteśmy w stanie zarobić jako behawiorysta? Odpowiadamy!

Ile zarabia behawiorysta? Jak wygląda praca behawiorysty?

Na wstępie trzeba stwierdzić, że taka praca zdecydowanie nie jest łatwa. Przyjemne dla nas może być spędzanie czasu z kotami i psami, jednakże często będziemy mieć kontakt z takimi, które mają różne traumy. Praca behawiorysty nie polega na zabawie ze zwierzętami a na nauczaniu ich i ich opiekunów danych zachowań, które pomogą im w lepszym życiu ze sobą czy też wyleczeniu psa ze złych nawyków, jakie mógł nabyć ze względu na nieodpowiedzialne traktowanie go, wynikające z nieposiadania odpowiedniej wiedzy przez właścicieli. Mimo tego, że nie musimy mieć ukończonej żadnej szkoły ani też studiów wyższych, aby wykonywać tę pracę – nie jest ona dla każdego. Musimy być bardzo elastyczni – każdy zwierzak jak i właściciel jest inny, nie możemy stosować tej samej metody „leczenia” danych zachowań na każdym. Musimy też posiadać wysoką empatie a także zdolność dostosowywania się do rozmaitych sytuacji. Na pewno nie zaszkodzi posiadanie dużo cierpliwości i odporność na stres. Zdolność podejmowania decyzji, dobry kontakt z właścicielem zwierzaka dzięki wysokiej kulturze osobistej i charyzmie – praca w tej branży wymaga d nas wielu umiejętności miękkich.

Ile zarabia behawiorysta
fot.unsplash.com

Ile więc zarobimy jako psi lub koci behawiorysta – a także jakie są koszty zostania nim?

Jeśli chodzi o zostanie behawiorystą nie wymaga to od nas specjalistycznych szkół czy płacenia za uczelnie wyższe jednakże nie zaszkodzi odbycie kursów czy zdobycie odpowiednich certyfikatów. Uzyskanie takowych to koszt kilku tysięcy złotych – jest to jednak inwestycja w przyszłość. Wydanie pieniędzy na potwierdzenie posiadanych przez nas umiejętności może bardzo nam pomóc na rynku pracy i zadecydować o tym, czy pracodawca zechce powierzyć los swojego pupila w nasze ręce. Ile więc możemy zarobić na pomaganiu zwierzętom takim jak psy czy koty? Czy jest to opłacalny zawód i da się z niego wyżyć? Oczywiście, że tak! Doświadczeni behawioryści mogą żądać od 50 do nawet 100 PLN za same konsultacje wykonane przez internet. Jeszcze droższe są spotkania indywidualne z klientem i jego pupilem – jednorazowe spotkanie to koszt od 100 do 200 zł za jedną wizytę!

Kwoty oczywiście zależne są od miejscowości czy konieczności dojazdu do pracodawcy. Jedno spotkanie może trwać około godziny – oznacza to, że taka praca to sto do dwustu złotych na godzinę! Są to ogromne kwoty – zwłaszcza że nie musimy odbyć kilku lat studiów czy nawet skończyć szkoły średniej, aby zostać behawiorystą. Zdecydowanie i z całą pewnością możemy powiedzieć, że da się komfortowo żyć – i to na wysokim poziomie – wykonując zawód psiego lub też kociego behawiorysty. Musimy liczyć się z wieloma wymagającymi sytuacjami w tej pracy, na pewno musimy sobie dobrze radzić z rozwiązywaniem problemów i komunikacją z ludźmi. Jeśli nie zniechęca cię stres związany z wykonywaniem pracy behawiorysty – a zachęcają wysokie zarobki i możliwość pracy z pupilami – to praca właśnie dla ciebie!

Ile zarabia behawiorysta
fot.unsplash.com

Obecnie szacuje się zarobki początkującego behawiorysty na około 1500 złotych miesięcznie, a doświadczonego na nawet 8000 złotych! Ponieważ grafik w tej pracy jest elastyczny i zależy od tego, jakie godziny odpowiadają nam i klientowi – możemy nawet zastanowić się nad podjęciem innej pracy w czasie wolnym, lub też poświęcenie go na swoje hobby. Podsumowując jest to praca dla miłośników zwierząt którzy są zdeterminowani do tego żeby pomagać psom lub też kotom – a do tego jest bardzo dobrze płatna.