fot.unsplash.com

Interesuje cie praca testera gier, ale jeszcze nie wiesz, czy to opłacalny zawód dla ciebie? Jesteś ciekawy ile jesteś w stanie zarobić na graniu cały dzień w gry? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania i niejasności związane z pracą w tym zawodzie!

Praca testera gier – na czym polega?

Jedną z niesamowitych zalet wykonywania pracy w tym zawodzie jest to, że tak naprawdę nie musimy posiadać żadnych ukończonych studiów, aby ją wykonywać! Atutem dla pracodawcy może być wykształcenie wyższe lub chociażby średnie, lecz nie jest to wymagane. Na rozmowie o pracę natomiast na pewno będzie się liczyć nasze doświadczenie z grami i wiedza o świecie gier. Im więcej wiemy o grach tym lepiej będziemy wyglądać w oczach potencjalnego pracodawcy. Oczywiście nie jest to żadna wiedza teoretyczna czy też taka, którą wyniesiemy ze szkół – musimy spędzić wiele godzin na graniu. Pracodawcy będzie zależeć na znalezieniu takiego testera, który będzie w stanie mu pokazać jak najwięcej błędów w grze i powie mu co można ulepszyć aby doświadczenie rozgrywki dla gracza który kupi daną grę w przyszłości było jak najlepsze.

Ile zarabia tester gier
fot.unsplash.com

Ile więc możemy zarobić na spędzaniu naszego czasu na graniu w gry?

Wszystko zależy od tego, jaka firma nas zatrudni i jaką grę będziemy testować. Firma, która nas zatrudni będzie też brać pod uwagę doświadczenie jakie posiadamy w zawodzie – w końcu ktoś, kto pracuje w ten sposób już kilka lat będzie posiadał większą wiedzę na temat tego jak wykonywać ten zawód, od kogoś, kto dopiero zaczyna. Testując grę popularną, zwaną w środowisku graczy grą typu triple A zarobimy na pewno więcej niż gdy zostaniemy testerem gier indie. Oczywiście nie możemy też za bardzo wybrzydzać – więcej chętnych chce testować gry najbardziej lubiane i popularne a więc o wiele trudniej jest dostać pracę właśnie przy nich. Pierwszeństwo do testowania najlepszych tytułów będą mieć osoby z największym doświadczeniem. Nie ma co się jednak zniechęcać – my też możemy po czasie zostać jedną z tych właśnie osób! Wiążą się z tym ogromne zalety – takie jak wiedza o tym jak będzie wyglądać gra zanim jeszcze trafi na rynek! Poza tym, testowanie gier indie i mało znanych tytułów również może być ciekawe i zachęcić nas do grania w mniej powszechnie znane tytuły.

Ile zarabia tester gier
fot.unsplash.com

Ile więc zarabia tester gier?

Teraz odpowiemy na najważniejsze pytanie, po odpowiedź, na które większość z was postanowiła otworzyć ten artykuł – ile zarabia tester gier komputerowych? Wszystko zależy od naszego doświadczenia i firmy, dla której pracujemy. Niestety zarobki nie wyglądają na zbyt wysokie, obecnie szacuje się je od 3530 złotych brutto, czyli jakieś 2576 złotych na rękę do 4960 złotych brutto to jest 3584 złote na rękę. Zarobki w tym zawodzie nie wyglądają zbyt optymistycznie, ale może być to świetny zawód dla osób studiujących zaocznie, lub też dla młodych osób szukających ciekawego zawodu tuż po studiach. Raczej nie jest to praca na całe życie – wiele testerów mówi, że ich zawód jest żmudny i monotonny i nie tak interesujący jak granie dla przyjemności samemu w zaciszu własnego domu.

Oczywiście patrząc na zarobki nie możemy zapomniec o tym, że nie potrzebujemy mieć żadnego wykształcenia wyższego ani skończonych kursów, aby ktoś chciał nas zatrudnić. Wystarczy pasja i chęci do grania, abyśmy byli kimś atrakcyjnym dla pracodawcy. Podobne zarobki mają sprzedawcy czy ekspedientki, lub też osoby pracujące w gastronomii a jednak praca testera gier dla wielu z nas może wydawać się czymś o wiele ciekawszym! Na pewno też będzie wyglądać interesująco w naszym przyszłym CV. Jeśli więc czujesz się na siłach do tego, żeby sprawdzać różnymi metodami tak zwaną „grywalność” produktu, czasem nawet przechodzić ten sam etap dziesiątki razy, aby firma zatrudniająca nas mogła go jak najbardziej ulepszyć – praca testera gier to coś właśnie dla ciebie! Nie czekaj i już teraz możesz szukać ofert pracy w twojej okolicy, dla fanatyka gier to na pewno super metodą na zarobek!