fot.unsplash.com

Jeśli rozważałaś pracę jako wirtualna asystentka na pewno interesuje cię kwestia zarobków. Czy jest to opłacalny zawód? Jak dużo możemy zarobić w Polsce a ile pracując dla zagranicznej firmy? Czy warto w ogóle podążać taką ścieżką kariery – a może jest to zupełnie nieopłacalne? Ile więc możemy zarobić pomagając w sprawach administracyjnych i marketingowych dużym i mniejszym firmom – a wszystko to z zacisza naszego własnego domu? Na to i inne pytania odpowiadamy poniżej! Z nami dowiesz się czy zostanie wirtualnym asystentem to coś co na pewno ci odpowiada!

Ile więc można zarobić pracując na stanowisku wirtualnej asystentki?

Myśląc nad odpowiedzią na to pytanie musimy brać pod uwagę fakt, że tak naprawdę wszystko zależy od tego jak się wycenimy. Wiadomo, że nie możemy żądać zbyt wysokich cen bo w takim wypadku pracodawca po prostu skorzysta z usług konkurencji – ale też nie chcemy cenić się za nisko. Im większe posiadamy doświadczenie w branży, a także wykształcenie tym wyżej możemy się cenić. Jeśli do naszych umiejętności należy obsługa rozmaitych programów administracyjnych lub też umiejętne zarządzanie stroną internetową – na pewno pomoże nam to w uzyskaniu jak najwyższych zarobków. Najmniej zarobimy oczywiście dopiero zaczynając – wtedy jeszcze nie mamy doświadczenia ani zqa dużo pozycji w naszym CV, wiadome więc że pracodawca nie będzie chciał ryzykować w ciemno i płacić niebotycznych kwot za usługi kompletnego laika. Z czasem jednak zaczniemy zarabiać więcej tak jak w każdym innym zawodzie. Ważne jest też poszerzanie cały czas zestawu umiejętności jakie posiadamy. Na rynku cały czas pojawiają się nowe programy administracyjne – warto więc nauczyć się jak z nich korzystać. Pomóc nam w tym mogą rozmaite kursy i szkolenia lub też tutoriale na youtube. Najważniejsza jest skrupulatność i chęć wykonywania powierzonych nam zadań jak najlepiej – może to sprawić że pracodawca poleci nas swoim znajomych lub też zechce zatrudnić nas ponownie. Możliwości jest wiele.

fot.unsplash.com

Jak więc możemy wycenić swoją pracę jako wirtualna asystentka w Polsce jak i za granicą?

Portal pawellezoch.pl podaje stawkę godzinową jako nawet 30 do 80 złotych na rękę za godzinę pracy! Możemy też cenić swoje usługi na podstawie stawki zadaniowej – warto przemyśleć wtedy ile czasu zajmie nam wykonanie danej czynności przemyśleć na ile cenimy swój czas. Bardzo często może zdarzyć się tak że wirtualna asystentka a pracuje w swojej własnej działalności gospodarczej – wtedy też musi odprowadzić ZUS – jest to ponad 1300 złotych miesięcznie a także opłatę za księgowość – około 140 złotych do 250 złotych miesięcznie. Łącznie jest to prawie 2000 tysiące złotych miesięcznie jakie musimy odprowadzać ze swoich zarobków. Jednak przy takiej stawce godzinowej jest to jak najbardziej możliwe i wciąż spora kwota zostanie nam w naszym portfelu. Jak więc prezentuje się sytuacja zarobkowa poza granicami naszego kraju? Portal smallrevolution.com podaje, że zarobki wirtualnej asystentki zaczynają się na 6.97 dolara za godzinę praca do nawet 59.86 dolara! Jest to przeliczając na polskie złotówki kwota rzędu około 26 złotych aż do prawie 223 złotych za godzinę pracy! Jeśli więc znamy język angielski – nic nie stoi na przeszkodzie aby zatrudnić się u pracodawcy ze Stanów Zjednoczonych, w końcu i tak pracujemy z domu.

fot.unsplash.com

Kolejną zaletą pracy jako wirtualna asystentka, pomijając wysokie zarobki jest to, że możemy podróżować po całym świecie. Zdecydowanie będzie nas na to stać – a do wykonywania pracy wystarczy nam laptop i dobre połączenie internetowe! Jeśli będziemy wykonywać swoją pracę rzetelnie podążanie tą ścieżką kariery wygląda bardzo obiecująco – zarówno dla tych którzy nie lubią wychodzić z domu jak i dla tych którzy chcą podróżować. W końcu spakowanie laptopa do walizki to nic trudnego! Jeśli zainteresowała cię więc praca wirtualnej asystentki a nie byłaś do niej w 100% przekonana – wiedza o tym na jak wysokie zarobki możesz liczyć może być przekonująca!