Jak założyć hotel dla zwierząt
fot.unsplash.com

Chcąc pracować ze zwierzętami z pewnością musisz liczyć się z kupą bałaganu, obowiązków i wymogów. Jeśli w twoim domu znajduje się psiak czy kociak, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, ze opieka nad pupilem nie jest prosta. Wyprowadzenie go na spacer, nakarmienie czy też nalanie mu wody nie jest problem. Wizyty u weterynarza, nagle wypadki, biegunka czy wymioty – tutaj zaczynają się już schody do góry. Oczywiście, rozumiemy twoja chęć pracy ze zwierzętami, w końcu kto nie chciałby moc głaskać piesków czy miziać kotków, a jeszcze dodatkowo mieć za to zapłacone? Nie ma takiej osoby! Dzisiaj opiszemy ci, jak założyć hotel dla zwierząt, krok po kroku. Zaczynajmy!

Pisaliśmy już o tym, jak wygląda praca w psim hotelu, co jest wymagane oraz kto będzie idealnym kandydatem na właściciela takiego miejsca. Psich czy kocich hoteli jest naprawdę sporo, zarówno tych dużych, jak i tych domowych. Aby wygryźć konkurencję, musisz być naprawdę zmotywowaną i wyedukowaną osobą. Mimo że nie są wymagane żadne kursy, warto je zrobić. To wszystko podnosi twoje kwalifikacje i w oczach potencjalnych klientów, wychodzisz na naprawdę zaangażowaną osobę.

Hotel dla zwierząt – jak wygląda prowadzenie takiego miejsca?

Tak naprawdę zacznijmy od podstaw. Prowadzenie hotelu dla zwierząt nie jest proste. Ogarnięcie jednego zwierzaka to wyzwanie, a co dopiero kilku czy nawet kilkunastu sztuk. Poza anielska cierpliwością, przydadzą ci się także kursy np. Z behawiorystki psów czy kotów. W ten sposób nie tylko będziesz wydawać się bardziej profesjonalny, ale także i ułatwi ci to zadanie. W końcu nic bardziej nie irytuje, niż gdy ktoś od nas coś chce, a my, choćbyśmy stanęli na głowie, nie wiemy o co dokładnie chodzi. Zatem jeśli chciałbyś prowadzić własny hotel dla zwierząt, zacznij od nauki. Zarówno w sieci, jak i stacjonarnie, znajdziesz wiele kursów na różne dziedziny. Inaczej opiekuje się psiakiem, a inaczej kociakiem. Sposób myślenia zwierzęcia nie zależy tylko od gatunku, ale także od usposobienia konkretnego pupila.

Jak założyć hotel dla zwierząt
fot.unsplash.com

Wszystkie zwierzaki trzeba gdzieś umieścić. Raczej nie otworzysz hotelu dla psów we własnym pokoju. Konieczny jest do tego lokal, a raczej domek. Jeśli masz własnościowy dom, wystarczy, aby przebudować np. parter i przystosować go do potrzeb zwierzaków. Możesz także zdecydować się na zbudowanie drugiego budynku lub stworzenie dobudówki. Niezależnie od tego co postanowisz pamiętaj, psiaki niszczą, podobnie jak i kociaki. Nie opłaca się wiec wkładać nie wiadomo jakiego nakładu finansowego i inwestować w kolorowe dekoracje, poduszeczki czy lampki. Postaw na schludny, prosty wygląd. Ważna jest podłoga. Panele to raczej nie jest dobra opcja. Lepiej sprawdza się kafelki, które bardzo łatwo sprzątać.

Jak znaleźć pierwszych klientów?

Gdy wszystko masz już załatwione, czas na pierwszych klientów. Jak ich znaleźć? Zacznij się promować! Załóż własny fanpage na Facebooku oraz konto na instagramie. Wymysł chwytliwa, w zarazem prostą nazwę, stwórz logo, dodaj kilka ładnych zdjęć. Dobra opcja jest też promowanie się poprzez ogłoszenia na OLX. Są one darmowe, a nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wisiały sobie tam nawet kilka lat. Dodatkowo warto poszukać grup tematycznych na Facebooku o psach czy kotach i za zgoda administracji, zaoferować tam swoje usługi. Możliwości jest naprawdę sporo.

Jak założyć hotel dla zwierząt
fot.unsplash.com
Z pewnością sprawdzi się także poczta pantoflową. Jeden zadowolony klient, poleci cie drugiemu zadowolonemu klientowi i tak dalej i tak dalej. W końcu reklama jest dźwignia handlu. Musisz jednak pamiętać, ze największy ruch będziesz mieć w okresie wakacyjnym, kiedy to wszyscy wyjeżdżają na urlop lub w okresie świątecznym. Sam musisz się zastanowić nad tym, ile psiaków przyjmiesz, na jaki okres czasu oraz w jakim terminie. Najlepiej w tym celu będzie ci prowadzić osobny kalendarz, w którym zapisujesz wszystkie ważne informacje. Nie tylko to, kiedy ktoś podwiezie ci danego psa, ale także i to, co ten psiak je, w jakich ilościach, ile razy dziennie itp. Oczywiście karmę, musi ci dostarczyć właściciel.