Ile zarabia petsitter
fot.unsplash.com

Praca petsittera nie jest prostym zadaniem. Mimo tego, że zakres obowiązków jest dość prosty, każdy psiak jest inny. Do każdego musisz podejść w indywidualny sposób i odkryć z nim wspólny język. Pisaliśmy już o tym, na czym polega praca petsittera, a także o tym, jak właściwie zostać petsitterem, teraz czas na ostatnią kwestią, jaką są zarobki petsittera. Czy jest to praca dodatkowa czy jesteś w stanie utrzymać się z niej przez cały miesiąc, a dodatkowo odłożyć coś w skali miesiąca? Odpowiadamy na wszystkie pytania! 

Praca petsittera – na czym polega? Kto nadaje się na petsittera?

Wydawać by się mogło, że praca petsittera jest naprawdę prosta. W końcu musisz być opiekunką dla psiaka, kociaka czy królika. Wystarczy tym zwierzęciem zająć się w należyty sposób i wszystko powinno pójść idealnie, prawda? Niestety, nie zawsze tak jest. Nie ma więc co się dziwić, że ten zawód nie jest, aż tak popularny. Wiele osób też nie zdaje sobie sprawy z możliwości zatrudnienia takiej osoby. Hotele dla psów czy dla kotów są już znacznie bardziej popularne, jednak często wiążą się z ogromnym stresem dla zwierzaka, który nagle zostaje gdzieś wywieziony i pozostawiony z innymi psami i obcymi opiekunkami. Znacznie lepszą opcją byłoby pozostawienie pupila w domu i zatrudnienie petsittera, który posiedzi z nim przez cały dzień czy też przyjdzie na kilka godzin, aby go nakarmić, wyprowadzić na spacer czy posprzątać kuwetę.

Ile zarabia petsitter
fot.unsplash.com

Tak naprawdę, aby zostać petsitterem, nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności, a jedynie odpowiednie podejście do zwierząt. Ktoś, kto boi się pobrudzić z pewnością nie poradzi sobie z psiakiem, który zaraz po spacerze, chce być wzięty na ręce. Jeśli boisz się królików, raczej ciężko będzie ci wysprzątać mu klatkę czy nakarmić go siankiem. Jeśli nie wiesz co kot od ciebie chce, ciężko będzie ci spełnić jego oczekiwania i wymagania, a jak wszyscy wiemy koty to prawdziwe księżne, którym trzeba usługiwać do końca jego dni. Jak więc zostać petsitterem i czy ten zawód się opłaca? Ile zarabia petsitter?

Jak zostać petsitterem? Ile zarabia petsitter? Zarobki opiekuna dla zwierząt

Tak naprawdę zarobki petsittera zależne są, jak w każdym zawodzie, od lokalizacji oraz zapotrzebowania. Tak naprawdę zarobki petsittera są bardzo zróżnicowane. Petsitter może zarobić od 15 do nawet 100 złotych za godzinny spacer. W większych miastach zapotrzebowanie na petsittera jest znacznie większe, niż w małych miejscowościach. Może się okazać, że będziesz musiał dojeżdżać do innego miasta w swojej okolicy. Dobrze przemyśl sobie zatem ten biznes, być może dojazd do innej miejscowości wyniesie cię więcej niż sama zapłata za spacer czy opiekę. Gdzie możesz szukać ogłoszeń? Warto ogłosić się na lokalnych grupach np. na Facebooku, wrzucić ogłoszenie na OLX czy inne tego typu portale. Obecnie tworzy się coraz więcej stron, gdzie możesz zarówno szukać opieki dla swojego psa, jak i zaoferować ją dla innej osoby. Jakie strony warto sprawdzić w poszukiwaniu zleceń czy też zaczerpnięciu wiedzy?

  • www.opiekazwierzat.pl
  • www.petsitterkrakow.pl
  • www.petsitter.pl
  • www.zoopiekuj.pl
Ile zarabia petsitter
fot.unsplash.com

Inaczej zarobi także petsitter, który przykładowo prowadzi własny, domowy hotel dla zwierząt. Te dwa zawody z pewnością można ze sobą połączyć. Mimo to, hotel dla psiaków czy dla kociaków to już wyższy etap. W końcu do tego trzeba by założyć działalność gospodarczą, mieć wystarczająco miejsca w domu, a dodatkowo przyjąć nawet kilka sztuk zwierząt. Zacznij więc od zwykłego petsittera i z czasem zastanów się nad założeniem firmy tego rodzaju. Spokojnie, nigdzie nie musisz się spieszyć. Im więcej czasu poświęcisz na przemyślenia, tym lepiej. Pamiętaj, że życie czyiś zwierzątek będzie w twoich rękach. Jest to więc bardzo odpowiedzialny zawód. Jeśli sam masz zwierzę, z pewnością zrozumiesz to, że właściciel może się obawiać, dzwonić do ciebie, prosić o zdjęcia swojego psa czy kota. Na to musisz także być przygotowany.