Praca kuriera
fot.unsplash.com

Zawód kuriera jest bardzo potrzebny każdego dnia ktos w polsce zamawia paczki tak naprawdę pocztą możemy zamówić absolutnie wszystko. Od części do samochodu po meble po dekoracje do domu. Zawód kuriera jest bardzo niedoceniany mimo to wciaz wiele osób decyduje się na rozpoczęcie współpracy z jedną z firm kurierskich. Jak tak naprawdę wygląda codzienna praca kuriera? Ile zarabia kurier? I jak zostać kurierem – odpowiadamy!

Praca kuriera – jak wygląda. Czyli co właściwie robi kurier?

Praca kuriera jest idealnym zawodem dla osoby, która nie lubi godzinami siedzieć przed komputerem, pracować w pozycji siedzącej, czy siedzieć w zamkniętym biurze, jeśli jesteś kimś – kto lubi jeździć samochodem tak naprawdę masz kilka opcji możesz zdecydować się na zostanie dostawcą jedzenia, kierowcą tira jeśli posiadasz do tego wymagane uprawnienia, to praca kuriera może być dla ciebie idealna! Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak wyglądają reali tego zawodu.

Praca kuriera
fot.unsplash.com

Godziny pracy kuriera są tak naprawdę bardzo zróżnicowane, paczki możesz dostarczać od samego rana do tak naprawdę późnego wieczoru – wszystko zależy tak naprawdę od tego ile przesyłek masz do rozwiezienia danego dnia. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że taki karton może zawierać naprawdę różne przedmioty. Oczywiście każda paczka musi spełniać ustalone przez pocztę wymogi co do wagi oraz rozmiaru, jeśli jednak w ciągu dnia zdarzy ci się dostarczyć na przykład 10 paczek i każda z nich waży w okolicach 25 kilogramów, z pewnością odczujesz to na swoim zdrowiu. Musisz zatem dobrze zastanowić się, czy twoje zdrowie jest tego warte. Mimo to wiele osób chwali sobie tę pracę i swobodę, na jaką ona pozwala. Aby zostać kurierem, nie musisz posiadać żadnego określonego wykształcenia, nie musisz także kończyć żadnych kursów ani mieć żadnych specjalistycznych umiejętności. Ta praca sprawdzi się więc dla wszystkich osób, które na przykład chcą sobie dorobić po szkole średniej.

Praca jako kurier – etat czy własna działalność.

Pracodawcy zazwyczaj szukają kogoś kto ma już założoną własną działalność gospodarczą – nie jesteś w tym momencie zatrudniony pod firmą jako pracownik co ma oczywiście swoje plusy jak i minusy – jednak tę kwestię poruszymy później. Jedyny wymóg, który stawia ci firma jest oczywiście prawo jazdy kategorii B, choć oczywiście zdarzają się też kurierzy rowerowi. Tak naprawdę to czy dostaniesz służbowy samochód zależne jest od tego na jakiej zasadzie jesteś zatrudniony szczegóły z pewnością poznasz na ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej czy już na samym etapie szukania pracy i przeglądania ogłoszeń.

Praca kuriera
fot.unsplash.com

Jak wygląda dzień z życia kuriera?

Prace rozpoczyna zazwyczaj bardzo wcześnie rano – godziny wyznacza ci oczywiście koordynator, udajesz się do magazynu skąd odbierasz przesyłki. Musisz sprawdzić wtedy ich stan i zgłosić ewentualne ogłoszenia pracownikom magazynu. Każdą przesyłkę musisz po kolei zeskanować i zaimportować dane na specjalne urządzenie. Po tej czynności ładujesz przesyłki do samochodu i tak naprawdę możesz wyruszyć w trasę! Następną część dnia spędzasz na dostarczaniu przesyłek. Wieczorem wracasz do bazy i zdajesz na magazyn pobrane nowe przesyłki a także zwroty – czyli przesyłki, których nie doręczyłeś. Bierzesz do ręki urządzenie mobilne klikasz opcję zakończ dzień, rozliczasz się w kasie z gotówki pobranej od klientów i właściwie możesz udać się do domu!

Jak więc sam widzisz praca kuriera wcale nie jest jakoś bardzo skomplikowana jednak to ile będziesz pracować zależne jest od tego ile paczek przyjdzie ci doświadczyć w ciągu dnia i jak sprawny będzie twój kontakt z klientem. Z początku z pewnością zajmie ci to nieco więcej czasu – zwłaszcza jeśli nie znasz miasta – jednak po czasie powinieneś już dojść do perfekcji i ogarnąć swój rejon w kilka godzin. Także jeśli praca kuriera jest czymś co cię interesuje – nie zastanawiaj się i aplikuj już teraz!