fot.unsplash.com

Od zawsze wiadomo, że zadbane ręce i paznokcie to podstawa. Znacznie milej jest patrzeć na czyjeś ręce i dotykać je, kiedy są w idealnym stanie. Nikt nie lubi, jak poznaje się kogoś nowego bądź udaje się na rozmowę kwalifikacyjną, gdzie chcąc czy nie chcąc trzeba podać rękę i spojrzeć na to, jak wygląda brzydko czyjaś dłoń bądź też paznokcie. Po rękach ludzie oceniają i nie będzie miło, kiedy wezmą cię za osobę, która nie dba o to, jak wyglądają jej paznokcie i odpowiada jej fakt, że brud pod paznokciami jest większy, niż długość paznokcia.

Interesujesz się pielęgnacją dłoni, posiadasz wiedzę o trendach w stylizacji paznokci, a przy tym nie są ci obce takie terminy jak hybryda, żel czy akryl? A może twoim ulubionym zajęciem jest urządzanie w domu zabiegów SPA dla swoich znajomych? Lub tworzysz różne wzory na paznokciach, dzięki którym prezentują się zjawiskowo na imprezach? Jeśli odpowiedź, na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak”, powinnaś wziąć pod uwagę karierę profesjonalnej manikiurzystki. Chcesz wiedzieć jak się do tego zabrać? Przeczytaj i sprawdź, a na pewno uzyskasz odpowiedź!

Manikiurzystka – czyli kto to tak właściwie jest?

Manikiurzystka to nie kto inny jak osoba, która zadba o to, żeby twoje paznokcie wyglądały na piękne, zdrowe i zadbane. Wysłucha twojego życzenia i wykona taką stylizację, jaką sobie wymarzysz. To także osoba o wysokich kwalifikacjach, która w profesjonalny sposób zatroszczy się o dłonie swoich klientów, zna świetnie ich potrzeby, a także potrafi ocenić jaką pielęgnację zastosować w zależności od potrzeb klienta i czasu, który ma przeznaczony na ten zabieg. Dba o nienaganny wygląd płytki paznokcia i skórek, a przy tym z niezwykłą precyzją wykonuje za pomocą lakieru nawet najbardziej misterne wzory, jakie tylko mogą się nam wymarzyć. Manikiurzystka potrafi także zastosować różne metody przedłużania, rekonstrukcji czy i zdobienia paznokci przy pomocy żelu czy też akrylu.

praca manikiurzystki
fot.unsplash.com

Manikiurzystka – wymagania

Manikiurzystka musi posiadać profesjonalną wiedzę na temat dbania o zdrowie oraz estetykę paznokci i dłoni. W tym celu musi się udać na szkolenie bądź też poświęcić rok na naukę w szkole policealnej, aby tą wiedzę zdobyć. Potrafi wykonywać szereg podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych takich jak skracanie, opiłowanie paznokci, usuwanie zbędnego naskórka za pośrednictwem różnych technik czy też przy pomocy frezarki. Manikiurzystka powinna posiadać także wiedzę o odżywianiu, nawilżaniu, regeneracji paznokci oraz skóry dłoni. Wśród zadań manikiurzystki znajduje się również wykonywanie manikiuru, różne techniki zdobienia paznokci oraz metod przedłużania i rekonstrukcji uszkodzonych paznokci. Wymagane są zdolności manualne i interpersonalne, bo trzeba umieć słuchać życzeń swoich klientów. Przecież nikt nie chce przyjmować do salonu ludzi, którzy nie mają pojęcia o zawodzie i jedyne, co potrafią zrobić to zalanie skórek przy nakładaniu hybryd.

Praca manikiurzystki
fot.unsplash.com

Manikiurzystka – obowiązki

Manikiurzystka zajmuje się pielęgnacją i upiększaniem dłoni oraz stylizacją paznokci rąk. Głównym celem pracy manikiurzystki jest zadbanie o zdrowie i estetykę dłoni i paznokci. Cel ten osiąga poprzez wykonanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych polegających na zdjęciu poprzedniego lakieru, skróceniu i opiłowaniu paznokci, usunięciu martwego lub zbędnego naskórka różnymi technikami, wygładzeniu, nawilżeniu, odżywieniu oraz regeneracji skóry dłoni. Dbałość o wygląd dłoni to także zabiegi zdobnicze paznokci polegające na tradycyjnym malowaniu i zdobieniu paznokci lub stosowaniu technik przedłużania i rekonstrukcji paznokci. Manikiurzystka wykonuje też zabiegi wpływające na estetykę całej kończyny górnej, tj. masaże manualne, zabiegi z wykorzystaniem parafiny. Odkażanie i wyjaławianie sprzętu i narzędzi po każdym zabiegu to również nieodzowne czynności w pracy manikiurzystki. Manikiurzystki muszą dbać o podstawowe zasady bhp, żeby ich klientom nic się nie stało, ani żeby one nie zrobiły sobie krzywdy przez własną nieuwagę, ani żeby nikt nie dostał żadnej choroby przez nieodpowiednio odkażone narzędzia pracy.