jak zarabiać na tiktoku

Ostatnie lata były rewolucją pod kątem nowości technologicznych zwłaszcza w kwestii aplikacji. Instagrama i Facebooka każdy już bardzo dobrze zna, jednak dziś Internet podbija nic innego, jak TikTok. To zdecydowanie miejsce, w którym nietrudno o dobrą, wielogodzinną rozrywkę. To także tutaj możemy kreatywnie się wyżyć, pokazując wszystko, co w nas siedzi. Podczas kilkunastu sekund filmiku musimy wykazać się niezwykłą kreatywnością i poczuciem humoru, by móc zatrzymać przy sobie jak największą ilość widzów. Gdy już zbudujemy swoją grupę odbiorców, możemy liczyć na płatne współprace. Ile można zarobić jako TikToker? Czy da się z tego żyć? Odpowiadamy na te i inne pytania w poniższym artykule.

Obowiązki TikTokera w codziennym dniu pracy

Faktem jest, że aplikacja podbiła przede wszystkim telefony najmłodszych użytkowników Internetu. To młodzież wychwala sobie content, który tam widzi, próbując naśladować największych influencerów. Co jednak należy do obowiązków osoby, która na co dzień pracuje jako TikToker? Przede wszystkim tworzenie strategii komunikacji ze swoimi odbiorcami w postaci kilkunastosekundowych, maksymalnie kreatywnych filmików. Codziennością jest także przekraczanie własnych granic w kwestii kreatywności i szukanie nowych rozwiązań, na które jeszcze nikt z konkurencji nie zdążył wpaść.

TikTok, podobnie jak pozostałe aplikacje social mediowe, zbudowany jest dzięki milionom różnych użytkowników. Portal pozwala zatem na integrację tych, którzy tworzą podobne treści – jest to tzw. crossowanie. W ten sposób można wzajemnie zwiększyć swoje zasięgi – występując gościnnie u jednego z influencerów. TikTok sam w sobie zdaje się być połączeniem Snapchata z musical.ly czy Spotify. Codziennością TikTokera jest bowiem nie tylko samo nagrywanie i szukanie pomysłów, ale także zsynchronizowanie całości z odpowiednio dobraną muzyką. Zazwyczaj okazuje się to jednym z trudniejszych zadań! Często TikTokerzy przyjmują strategię, jaką jest wybór najpierw muzyki, a później nagrania czegoś do niej.

Poza przełamywaniem granic TikToker musi codziennie pokazywać swój talent na wiele różnych sposobów. Filmiki nie są długie, jednak zdecydowanie trudniej jest zbudować swoją zaangażowaną społeczność – to zajmuje niejednokrotnie kilka miesięcy, a nawet lat. 

pieniądze na tiktoku
fot. pixabay.com

Wynagrodzenie TikTokera. Ile można zarobić?

Podobnie jak na Instagramie, tak i na TikToku są przeróżne formy zarabiania pieniędzy. Pierwszą, jaka zazwyczaj przychodzi nam na myśl, jest reklamowanie czyichś produktów w zamian za wynagrodzenie finansowe. Zasada jest podobna właściwie we wszystkich social mediach – im większy masz zasięg i im większą grupę odbiorców, tym więce jesteś w stanie zarobić na potencjalnej współpracy z różnymi markami. Ceny i stawki są zawsze ustalane indywidualnie w trakcie prywatnej korespondencji mailowej lub rozmów telefonicznych i potwierdzone umowami.

Inną metodą zarabiania pieniędzy jako TikToker jest organizowanie spotkań na żywo. Wówczas obserwatorzy mogą przelewać nam pieniądze – tu również zasięgi grają największą rolę, jednak można spodziewać się zarobków w granicach 500-600 dolarów, co daje kwotę 1800-2200 zł w przeliczeniu na polską walutę.

zarabianie tiktok
fot. pixabay.com

Jak osiągnąć sukces jako TikToker?

Zapewne zastanawiasz się, co zrobić, żeby udało Ci się osiągnąć sukces jako światowy TikToker. Nic dziwnego – tuż obok blogera i Instagramera jest to jedna z prac, które można wykonywać z każdego zakątka świata! Aby w ogóle móc nazwać się TikTokerem, trzeba mieć aktywne konto na TikToku. Natomiast najprostszym przepisem na odniesienie sukcesu jest: po prostu zacząć! Tworzyć, nagrywać, wymyślać nowy content. Bawić się tym i sprawdzać, jak ludzie reagują. W ten sposób nie będziemy zwracać uwagi tylko i wyłącznie na statystyki, ale też wniesiemy wartość do życia naszych odbiorców, ponieważ koniec końców to właśnie dla nich istnieje profil. Bez zaangażowanej grupy odbiorców nie będziemy mieli możliwości współprac płatnych, dlatego warto zadbać o nią od samego początku.