tiktoker zawód

W ostatnim czasie TikTok stał się centrum rozrywki dla wielu osób. Początkowo głównie dla młodzieży, jednak coraz częściej te starsze osoby również zakładają konta na serwisie. To bardzo kreatywna przestrzeń, w której mamy do wykorzystania tylko kilkanaście sekund filmiku i możemy przedstawić różne problemy. Wbrew pozorom to nie tylko aplikacja, w której można zsynchronizować ruch ust do tego, co śpiewają lub mówią inni. To tam mozna odnieść sukces i zarabiać niemałe pieniądze, całkowicie rezygnując z etatu. Na czym dokładnie polega praca TikTokera? Odpowiadamy poniżej.

TikToker. Czym się zajmuje?

Sama aplikacja, jaką jest TikTok, jest ostatnio jedną z najchętniej pobieranych w młodym pokoleniu i nie sposób nie znaleźć jej w telefonie nastolatków. To idealne miejsce, w którym możemy jednocześnie się rozwijać i realnie pokazywać swoje ukryte talenty. Problemem może być jednak to, że z TikToka korzystają miliony różnych osób i bardzo trudno jest się wybić na ich tle, nawet jeśli robimy coś niesamowitego. Mimo to warto mieć świadomość, że tamte osoby też kiedyś zaczynały od zera. TikToker zajmuje się w dniu codziennym tworzeniem krótkich nagrań, w których mogą wykazać się swoją kreatywnością. 

Podobnie jak w przypadku Instagrama oraz pozostałych social mediów, tak i tutaj młodzi ludzie mogą tworzyć wspólnie content, biorąc udział w różnego rodzaju akcjach, dzięki czemu użytkownicy łączą się w różnego rodzaju zespoły. Sama aplikacja jest połączeniem tego, co daje Snapchat i musical.ly czy Spotify. TikToker każdego dnia musi poszukiwać muzyki, która będzie spełniania jego wymagania względem contentu, który stworzył – niezależnie od tego, czy będzie to podróż, makijaż czy mycie włosów. Młode osoby często decydują się na pokazanie swoich talentów muzykalnych i wokalnych, ale także – w szczególności aktorskich. 

TikTokerzy muszą każdego dnia pokonywać własne granice kreatywności, szukając nowych rozwiązań, w których będą jako pierwsi. Każdy, kto wchodzi w aplikację, może odnaleźć coraz to nowsze sposoby na zatrzymanie uwagi użytkownika. Ważną kwestią jest to, jakich treści można się spodziewać: wiele osób decyduje się na powielanie contentu, który zobaczyło u innych. Jednak można spotkać takie konta, które przekazują realną wartość, na przykład treści o prawach uczniów kierowane do młodych widzów. Decyzja o tym, co będzie tworzyć TikToker, należy tylko do niego i jego preferencji względem kanału.

tiktoker co robi
fot. pixabay.com

Jak zostać TikTokerem? Co trzeba zrobić?

Przede wszystkim trzeba posiadać ściągniętą aplikację oraz konto z nią powiązane. To pierwszy krok, od którego należy zacząć. Co dalej? Początkujący TikToker prawdopodobnie najwięcej korzyści wyniesie z przejrzenia contentu, który jest wrzucany przez bardziej doświadczone osoby. W ten sposób pozna aplikację oraz schematy jej działania, dowie się, z “czym to się je”. Widząc, jak wygląda przykładowy kanał, możemy też jednocześnie przemyśleć, co chcielibyśmy potencjalnie wdrożyć na swoim koncie, a czego zdecydowanie nie chcemy.

Następną kwestią, która naturalnie wychodzi z poprzedniego punktu, jest decyzja o tym, co chcemy publikować. Warto zwrócić uwagę na to, co jest klikalne – zdecydowanie częściej do młodych osób trafiają treści komediowe, zabawne. To jest coś, co najchętniej udostępnia się innym, dlatego warto przemycać śmieszny content na swoim profilu, by zachęcić przybywające osoby do zostania na stałe. Nawet jeśli do końca nie wiemy, co chcemy publikować na dłuższą metę, warto próbować – w ten sposób możemy odnaleźć własny styl.

co robi tiktoker
fot. pixabay.com

Zarobki na TikToku. Ile zarabia TikToker?

Są różne metody zarabiania na TikToku, a do najważniejszych należą przede wszystkim reklamy danych produktów oraz spotkania z widzami na żywo. Podczas live’a TikToker może zrobić od 500 do 600 dolarów, co w przeliczeniu na złote wynosi ok 1800 do 2200 zł. Jeśli natomiast chodzi o reklamy, ich wartość zależy od wielkości naszego konta. Im większe mamy zasięgi, tym łatwiej o wyższe wynagrodzenie względem promowanego produktu.