ile zarabia instagramer

Dzisiejsze czasy pozwalają na zarabianie przez Internet przy użyciu tylko kilku kliknięć. Do zawodów tego typu można zaliczyć przede wszystkim Instagramera – osobę, która na bazie swojego profilu ze zbudowaną zaangażowaną społecznością może zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy w skali miesiąca. Instagram to jednocześnie kopalnia wiedzy i centrum rozrywki – wszystko zależy od tego, jak do całości podejdziemy i czego będziemy w tym miejscu szukać. Wiele osób z różnych branż decyduje się na podjęcie kroków w byciu Instagramerem i wychodzi im to na dobre! Instagram pozwala na zarabianie realnych pieniędzy. Ile może wynieść wynagrodzenie Instagramera? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Na czym polega praca Instagramera?

To przede wszystkim coś, co się opiera na profilu założonym w social mediach, a konkretniej – na Instagramie. Instagramer musi dbać o content, który pojawia się na jego koncie – o to, by był przyjazny dla osób, które już obserwują jego działania, jak i dla nowych, które dopiero będzie ściągał. Co jest istotne: Instagramer musi zbudować swoją bazę odbiorców. Wiele zależy zatem od tego, czy nasze treści są angażujące i ciekawe, warte udostępniania dalej, czy jednak nie do końca trafiają do wybranej grupy docelowej. Często będzie tak, że będziemy musieli zmienić strategię i wrzucać zupełnie inny content niż planowaliśmy lub – co zdarza się zdecydowanie częściej i jest rozsądniejszym wyjściem – zmienić grupę docelową.

Instagramer w dniu codziennym swojej pracy jest jednocześnie montażystą, fotografem, reżyserem i swoim własnym managerem. Jeśli już posiada minimalną ilość osób do podjęcia pierwszych współprac, czyli okolice 10 000 followersów, to prawdopodobnie część swojego dnia spędza na rozmowach oraz korespondencji mailowej, w której dokonuje wyboru pomiędzy podjęciem współpracy z jedną, a z drugą marką. To ta część pracy, której zazwyczaj nie widać na obrazkach na Instagramie – widzimy jedynie kreatywność, ciekawe ujęcia. Zapominamy, że w tej pracy, podobnie jak w każdej innej, ważną rolę odgrywają formalności oraz podpisane umowy czy deadline. 

Tworzenie zdjęć i filmików, a także różnych informacji na InstaStories pożera dużą ilość czasu. Prawda jest taka, że Instagramer, który dopiero rozpoczyna swoją działalność w social mediach, jest skazany na to, by przez cały czas być w pracy. Musi postarać się o zdobywanie nowych osób, które będą go obserwować i co jeszcze ważniejsze: o to, by zostały na dłużej.

zarobki na instagramie
fot. pixabay.com

Pieniądze, o jakich nam się nie śniło, czyli zarobki Instagramera

Często słysząc, jakie pieniądze można zarobić w Internecie, przecieramy oczy ze zdumienia. Home office mimo pandemii wciąż jest tematem, który w Polsce wywołuje kontrowersje i wielu osobom wydaje się, że to tak naprawdę nie jest “prawdziwa praca”. A jest to coś, za co można zarobić naprawdę niemałe pieniądze! Gdy już rozkręcimy swój profil i będziemy mieć odpowiednie zasięgi, możemy zarabiać nawet kilkanaście tysięcy na jednej współpracy! Oczywiście, początki wcale takie kolorowe nie są – można spodziewać się raptem kilkuset złotych za publikację, jednak warto mieć świadomość, że duże pieniądze są jak najbardziej możliwe do zarobienia w tym zawodzie.

ile można zarobić na instagramie
fot. pixabay.com

Jak osiągnąć sukces jako Instagramer?

Nasz sukces zależy tylko i wyłącznie od tego, w jaki sposób będziemy przekazywać nasze treści. Czy będą one ciekawe, czy będą tylko wrzutkami z prywatnego życia? Content tworzony w ramach social mediów musi być angażujący i wartościowy – to sposób, który najczęściej sprawdza się u wielu influencerów. Coraz częściej jednak można zauważyć, że ludzie obserwują osoby, które wcale nie przekazują ważnych wartości, a jedynie mają ciekawą osobowość. I to również jest w porządku! Trzeba tylko znaleźć swój sposób i coś, co będzie zgodne z naszymi wartościami – w innym przypadku może być nam ciężko codziennie tworzyć content. Najprostszym przepisem na sukces w sytuacji, w której działamy w Internecie, jest znalezienie własnego stylu i próbowanie.