Ile zarabia anestezjolog
fot.unsplash.com

Anestezjolog jest lekarzem specjalistą zajmującym się między innymi wykonywaniem znieczulenia na pacjencie przed różnorakimi zabiegami. W medycynie jego praca jest niezastąpiona – mało kto dałby sobie rade z przechodzeniem operacji będąc niej w pełni świadomym. Brzmi okropnie, prawda? Z pomocą przychodzi nam właśnie anestezjolog! Wielu z nas może się wydawać że jest to profesja niezbyt wymagająca, ze względu na to, że jesteśmy przekonani iż jest to zwykłe wykonanie zastrzyku – lecz przekonania te nie są do końca zgodne z prawdą. Oprócz samej w sobie anestezjologii, lekarz wykształcony w tej specjalizacji często zajmuje się on również terapią. Jeśli należysz do osób zainteresowanych tym zawodem, lub wybierasz między nim a jakimś innym z pewnością interesuje cię ile można zarobić pracując w tej branży. Na to i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej!

Ile jesteśmy w stanie zarobić pracując na stanowisku anestezjologa w Polsce?

Portal wynagrodzenia.pl rozkład zarobków na stanowisku lekarza anestezjologa podaje następująco: miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 6 390 PLN brutto. Co drugi lekarz anestezjolog otrzymuje pensję od 4 710 PLN do 9 080 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych lekarzy anestezjologów zarabia poniżej 4 710 PLN brutto. Na zarobki powyżej 9 080 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych lekarzy anestezjologów. Oprócz tego jako ciekawostkę dowiadujemy się, że w tym zawodzie pracuje o 5% więcej mężczyzn niż kobiet.

Ile jest w stanie zarobić anestezjolog w Polsce?

Jeśli chociaż przez chwilę rozważałeś zawód anestezjologa, to na pewno interesuje cię ile może zarobić lekarz anestezjolog, pracując w swoim zawodzie w naszym kraju. Portal poradnikpracownika.pl podaje, że średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą ok. 2950 złotych netto. Najlepiej zarabiający przedstawiciele tego zawodu otrzymują pensje w wysokości ok. 4100 złotych netto i więcej, z kolei najmniej – ok. 2150 złotych netto i mniej.

Ile zarabia anestezjolog
fot.unsplash.com

Według portalu pracuj.pl najwięcej zarabiają anestezjolodzy z województwa pomorskiego (średnio ok. 3410 złotych netto), opolskiego, mazowieckiego i łódzkiego (ok. 3000 złotych netto) oraz podkarpackiego (ok. 2930 złotych netto), najmniej natomiast z województwa wielkopolskiego i lubelskiego (ok. 2500 złotych netto), dolnośląskiego (średnio 2350 złotych netto) oraz podlaskiego (średnio 2200 złotych netto).

Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, ile zarabia anestezjolog w polskich miastach, najlepiej zarabiają przedstawiciele tego zawodu z Gdańska (ok. 3410 złotych netto), Warszawy (średnio 3000 złotych netto) oraz Łodzi (ok. 2910 złotych netto).

Ile zarabia anestezjolog
fot.unsplash.com

Jakie więc umiejętności musimy posiadać na stanowisku anestezjologa jeśli chcemy dużo zarabiać?

Musimy pamiętać, że lekarz anestezjolog zajmuje się też innymi rzeczami niż samo znieczulenie pacjenta. Często też zajmuje się wykonywaniem dyżurów na intensywnej terapii a także ma możliwość bycia jednym z członków pogotowia ratunkowego. Oprócz tego może zajmować się rzeczami takimi jak diagnostyka czy też leczenie bólu. Zostanie dobrze zarabiającym anestezjologiem nie jest łatwe, musimy do tego ukończyć wiele szkół medycznych a także kursów dodatkowych uprawniających nas do pracy w zawodzie. Jednak jeśli uda nam się zdobyć te wszystkie wymagane umiejętności i jesteśmy kimś, kto jest w stanie pracować pod presją – praca anestezjologa może być czymś właśnie dla nas. Jest to praca bez wątpienia bardzo wymagająca jednakże wynagrodzenia są prawie dwa razy wyższe od średniej krajowej! Warto, więc jeśli mamy odpowiednie kwalifikacje rozważyć pracę w tym zawodzie. Jeśli jeszcze ich nie posiadamy – nic nie stoi na drodze, aby je zdobyć i spełniać swoje marzenia zawodowe!