fot.unsplash.com

Jeśli uważasz że świetnie sprawdzisz się w pracy w środowisku biurowym i nie widzisz nic złego w pracy w korporacji – wręcz przeciwnie, uważasz że jest to coś właśnie dla ciebie – prawdopodobnie rozważałaś pracę na pozycji asystentki biurowej. Co za tym idzie na pewno jesteś ciekawa tego jak wyglądają zarobki w takiej pracy. Czy praca w firmie się opłaca? Pewnie już wiesz, ze zakres obowiązków w tej branży jest niemały – a duże firmy mają ogromne wymagania i oczekiwania wobec swoich pracowników. Jak dużo więc zarobimy pracując w naszym kraju, a ile pracując za granicą? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź poniżej, zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Jak stać się atrakcyjnym pracownikiem w oczach pracodawcy i jakie umiejętności musimy posiadać,aby zacząć dużo zarabiać jako asystent biurowy?

Tak naprawdę w tym przypadku wszystko zależy od tego w jakiej firmie się zatrudnimy. Jeśli postawimy sobie wysoko poprzeczkę i będziemy mieć wysokie ambicje – praca asystenta może być naprawdę opłacalna. Większe biura to większe zarobki. Oczywiście pracę w nich jest dostać o wiele trudniej niż w małych firmach, ze względu na wymagającą konkurencję na rynku pracy. Aby wyglądać bardziej atrakcyjnie na tle innych kandydatów i zwiększyć swoje szanse na dostanie dobrze płatnej pracy musimy posiadać niemały wachlarz umiejętności, zarówno miękkich jak i twardych. Duże firmy nie będą chciały zatrudnić osoby bez wykształcenia wyższego – nawet jeśli posiadamy umiejętności praktyczne, słabo to będzie wyglądać jeśli tak ważną osobą w firmie będzie ktoś kto nie ukończył żadnej szkoły. Oprócz tego dużym atutem jest znajomość języków obcych która pozwala na komunikacje z większą ilością klientów. Im więcej tym lepiej.

fot.unsplash.com

Wszelkiego rodzaju certyfikaty i zdobyte kwalifikacje na pewno pomogą naszemu CV. Ważne jest też dobre przygotowanie się i miła prezentacja siebie na rozmowie kwalifikacyjnej – po niej pracodawca zadecyduje czy chciałby zatrudnić taką osobę jak my. Ważne więc danie na niej z siebie wszystkiego i udowodnienie rekruterowi, że to właśnie my pomożemy danej firmie prosperować! Czasami może zdarzyć się tak, że osoby z małym doświadczeniem mogą wypaść lepiej na takiej rozmowie niż ci, którzy swoje lata już przepracowali. Nie ma co więc zakładać, że nikt nas nie będzie chciał zatrudnić bo dopiero zaczynamy. Pozytywne nastawienie idące oczywiście w parze z wymaganymi w tej pracy umiejętnościami i wszystko może się udać!

Na jak wysokie wynagrodzenie możemy więc liczyć pracując na stanowisku asystentki biurowej? Jak bardzo różnią się zarobki w Polsce i za granicą?

fot.unsplash.com

Portal wynagrodzenia.pl wycenia średnią płacę miesięczną asystentki zarządu na 4350 złotych brutto, zaczynając na najniższych zarobkach w wysokości 3670 złotych brutto a kończąc na najwyższych w wysokości 5420 złotych. Jako starszy specjalista zarobimy nawet 6060 złotych brutto. Jest to 4 361 złotych netto, czyli wynagrodzenie na rękę. Jest to więc powyżej średniej krajowej. Portal girlboss.com informuje nas, że w Stanach Zjednoczonych zarobki zaczynają się od około 13 dolarów za godzinę. To prawie 50 złotych jeśli przeliczymy tą kwotę na złotówki polskie. Oczywiście w naprawdę dużych firmach możemy liczyć na jeszcze większe zarobki i podane tu dane to tylko sucha średnia ze statystyk. Jeśli będziemy dobrym asystentem, na pewno uda nam się zarobić jeszcze więcej. Trzeba też pamiętać o tym że jest to bardzo stabilna praca. Jak już uda nam się gdzieś zatrudnić i pracodawca nam polubi, a także poznamy całą mechanikę działania firmy – osoba która nas zatrudnia nie będzie szukała kogoś innego na nasze miejsce. W końcu dobry asystent biurowy jest niezastąpiony – więc jeśli będziemy ciężko pracować i sprostamy wszystkim ciężkim zadaniom związanym z taką pracą – możemy liczyć na bardzo stabilne i całkiem nieźle płatne zatrudnienie.