Ile zarabia doradca klienta
fot.unsplash.com

Doradca klienta to dość popularny zawód, ale wydawać by się mogło, że nie zarobisz tam na tyle, aby utrzymać się samodzielnie, wynajmując np. mieszkanie, opłacając samodzielnie rachunki itp. Wiele tak naprawdę zależy od miejsca, w którym się zatrudnisz. Pisaliśmy już o tym jak wygląda praca doradcy klienta oraz jak zostać doradcą klienta. Teraz czas na ostatnią, ale bardzo ważną kwestię, czyli ile właściwie zarabia doradca klienta? Chcesz poznać odpowiedź na to pytanie? Czytaj dalej i wszystkiego się dowiedz!

Praca doradcy klienta – jak wygląda, wymagania i obowiązki

Tak naprawdę praca doradcy klienta zależna jest od twojego miejsca zatrudnienia. Inne obowiązki będziesz miał w sklepie np. z odzieża, elektroniką czy w sklepie spożywczym, a inne np. w salonie sieci telefonii komórkowej jak Play, Orange, T-Mobile czy Plus. Twoje zarobki są zależne od wielu czynników takich jak np. wielkość firmy, wymiar etatu, twój wiek, doświadczenie, lokalizacja itp. Często możesz uzyskać także premię sprzedażową, czyli za każdy sprzedany produkt otrzymujesz ileś tam procent dodatkowego wynagrodzenia.

Szukając pracy w tym zawodzie na brak ogłoszeń z pewnością nie będziesz mógł narzekać. Jest ich naprawdę sporo. Wybierz te, które ci pasuje nie tylko pod względem zarobków, ale także wymiaru pracy (pełen etat, pół etatu itp.), dojazdów (autobus, tramwaj, metro, rower, samochód czy nawet spacer), ale także coś, na czym się po prostu znasz lub czego chcesz się nauczyć. Jeśli nie interesuje cię elektronika, nie składaj CV do RTV EURO AGD czy MediaExpert, może ci być ciężko się tam odnaleźć. Kochasz mogę? Więc może H&M, Reserved, Sinsay itp. Znalezienie odpowiedniej pracy czy odpowiedniego zawodu dla siebie nigdy nie jest proste, ale zawsze się opłaca.

Ile zarabia doradca klienta
fot.unsplash.com

Ile zarabia doradca klienta?

Co wpływa na wynagrodzenie? Przede wszystkim straż pracy. Bardzo często wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi znikomą cześć pensji jego doświadczonego kolegi. Wielkość firmy. Małe rodzinne firmy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie wielkich zagranicznych korporacji. Duże firmy zazwyczaj oferują również bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Lokalizacja firmy. Dwie podobne firmy w różnych miastach mogą oferować znacznie odbiegające od siebie wynagrodzenia dla pracownika.

Według portalu zarobki.pracuj.pl przeciętne zarobki Młodszego Doradcy Klienta w Polsce to 3 800 zł brutto i jest o 900 zł niższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. 50% osób zarabia mniej, a 50% osób zarabia więcej. Na umowie o pracę jest to kwota 2 767 złotych netto, na umowie zlecenie 2 872 złote netto, na umowie o dzieło 3 283 złote netto a na umowie B2B 3 148 złotych netto. Najczęściej przyznawanym benefitem na stanowisku: Młodszy Doradca Klienta jest prywatna opieka medyczna, świadczenia socjalne, dofinansowanie zajęć sportowych oraz dofinansowanie biletów do kina, teatru itd.

Ile zarabia doradca klientaIle zarabia doradca klienta
fot.unsplash.com

Natomiast według portalu wynagrodzenia.pl zarobki na stanowisku doradcy klienta są bardzo różne.

Młodszy specjalista zarabia 3 600 złotych brutto, czyli 2 625 złotych netto. Co drugi doradca klienta otrzymuje pensję od 3 000 PLN do 4 400 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych doradców klienta zarabia poniżej 3 000 PLN brutto. Na zarobki powyżej 4 400 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych doradców klienta.

Specjalista zarabia 4 020 złotych brutto, czyli 2 921 złotych netto. Co drugi doradca klienta otrzymuje pensję od 3 350 PLN do 4 980 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych doradców klienta zarabia poniżej 3 350 PLN brutto. Na zarobki powyżej 4 980 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych doradców klienta.

Starszy specjalista zarabia 4 650 złotych brutto, czyli 3 366 złotych netto. Co drugi doradca klienta otrzymuje pensję od 3 670 PLN do 5 960 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych doradców klienta zarabia poniżej 3 670 PLN brutto. Na zarobki powyżej 5 960 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych doradców klienta.