Ile zarabia instruktor pole dance
fot.unsplash.com

Praca instruktora pole dance wydaje ci się być idealnym zawodem dla ciebie? Być może uczęszczasz już na zajęcia, a twoje umiejętności są coraz większe i chciałbyś spróbować swoich sił w roli instruktora, a nie jako jedna z osób w grupie. Spokojnie! Pisaliśmy już o tym, jak wygląda praca instruktora pole dance, ale także i o tym co musisz zrobić i jakie cechy posiadać, jeśli chciałbyś nim zostać, teraz poruszymy kwestię finansową. W końcu pole dance staje się coraz bardziej i bardziej popularne, powinno być więc opłacalną ścieżką kariery, prawda? Czytaj dalej i sam się przekonaj! 

Instruktor pole dance to nie zawód dla każdego, czyli kto odnajdzie się w tym zawodzie

Instruktor pole dance to z pewnością nie zawód dla osób, które od sportu raczej uciekają, niż go lubią. Musisz kochać aktywność fizyczną. Nie musisz być prawdziwym sportowym świrem, aby to wszystko miało sens. W końcu nie każde ćwiczenia sa dla każdego. Pole dance ma to do siebie, że traktowane jest przez wiele osób jako łatwa aktywność fizyczna, w końcu to tylko taniec, prawda? Niestety wcale tak nie jest. Aby właściwie zacząć tańczyć na rurce, musisz posiadać dużo siły w swoich ramionach i przedramionach. W końcu to na nich często będziesz polegać, jeśli dana figura wymaga podniesienia stóp z podłogi.

Musisz mieć na uwadze to, że twoja praca nie ogranicza się tylko do prowadzenia samych zajęć, ale także i do kształcenia się w domu oraz przygotowywania się do lekcji. Musisz nie tylko ustalić figury, które chcesz, aby twoja grupa opanowała, bazując na poziomie, na którym są, ale także dostosować się pod swoich podopiecznych. Jeśli zaplanowałaś np. na wtorek na zajęcia, trzy różne figury, a grupa ma problem z opanowaniem jednej, ważna jest elastyczność. W końcu oni przychodzą tam, aby się nauczyć, a ty, aby zarobić i nauczyć ich co i jak.

Ile zarabia instruktor pole dance
fot.unsplash.com

Osoba, która chce pracować w tym zawodzie musi także być dobrze zorganizowana oraz mieć odpowiednie podejście do ludzi. W końcu do twojej grupy mogą trafić naprawdę różne osoby, zarówno te pewne siebie, które właściwie od razu są chętne do wskoczenia na rurkę, jak i te, którym brak odwagi i całe zajęcia ich krępują, mimo wewnętrznej chęci spróbowania swoich sił w tym sporcie. To twoim zadaniem jest oswoić każdego członka grupy z jego ciałem, a także motywować ich na każdych zajęciach, aby dalej brnęli w ten sport i przekonać ich, że to naprawdę świetna zabawa i nie ma czego się bać. Jeśli chcesz rozpocząć pracę w tym zawodzie zachęcamy cię najpierw do zapisania się na zwykłe zajęcia, tak abyś miała 100% pewność, że wiesz w co się pakujesz i jak to wszystko wygląda.

Kurs na instruktora fitness, a zarobki – czy to się opłaca?

Kurs na instruktora pole dance to koszt około 1400 złotych, z pewnością nie jest to mała kwota, jednak również nie zaliczajmy jej do dużych wydatków. Istnieje wiele kursów zawodowych, które mają nawet kilkukrotnie większą cenę. Taki kurs jest wymagany, aby rozpocząć współpracę w tym zawodzie, bez tego niestety nikt cię nie zatrudni, nawet jeśli posiadasz wiedzę i umiejętności. Musisz mieć podkładkę pod swoje doświadczenie. Jak szybko „odrobisz” koszt takiego kursu? To wszystko zależy.

Ile zarabia instruktor pole dance
fot.unsplash.com

Zarobki instruktora pole dance zależne będą od naprawdę wielu czynników. Ogromny wpływ na twoją wypłatę będzie miało miasto, w którym pracujesz, jego wielkość, miejsce pracy jak np. studio, siłownia, szkoła tańca, własna działalność gospodarcza a także przede wszystkim twoje umiejętności i popularność twoich zajęć. Osoby początkujące czy te mniej popularne, mogą liczyć na zarobki rzędu od 25 złotych do 30 złotych za godzinę zajęć, choć oczywiście zdarzają się także osoby, które za godzinę dostają od 100 do 120 złotych na rękę. Oczywiście finalne zarobki w skali miesiąca zależne są już od ciebie i twojego pracodawcy. To wy wspólnie ustalacie jak często odbywają się zajęcia, ile razy pojawiasz się np. w studiu i ile grup w ciągu dnia będzie pod twoimi skrzydłami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here