Praca instruktora pole dance
fot.unsplash.com

Pole dance to dyscyplina sportowa, której popularność rośnie każdego dnia. Nie ma w tym nic dziwnego, coraz więcej osób zwraca uwagę na swoją sylwetkę, zdrowie, a także to, że w życiu każdego człowieka, aktywność fizyczna jest po prostu potrzebna. Nie ma co katować się ćwiczeniami, których nie lubimy. Lepiej znaleźć coś dla siebie. Oczywiście przy jakikolwiek ćwiczeniach czy sporcie, często korzystamy z usług instruktora. Jak wygląda praca instruktora pole dance? Jakie są wymagania do tego zawodu? Jakie obowiązki musi taki instruktor spełnić? Odpowiadamy na wszystkie pytania. 

Czym właściwie jest pole dance?

Zacznijmy tak naprawdę od najważniejszego, czyli czym właściwie jest pole dance? Najłatwiej będzie to opisać po prostu jako taniec na rurze, ponieważ faktycznie tym jest. Nie wolno jednak pole dance mylić z zawodem striptizerki, chodzi o coś zupełnie innego. Pole dance to wcale nie jest prosty sport z pewnością zmęczysz się, będziesz miała zakwasy, siniaki i obtarcia. Zanim zaczniesz tańczyć jak prawdziwa królowa, czeka cię masa pracy, budowana mięśni i wytrzymałości, w końcu musisz utrzymać np. ciężar swojego całego ciała tylko i wyłącznie rękami. Nie jest to prosty sport, dlatego, zamiast zamawiać rurkę do swojego pokoju, polecamy ci udać się najpierw na zorganizowany trening grupowy lub indywidualny. Takie treningi prowadzi oczywiście instruktor pole dance. Jak wygląda jego praca?

Praca instruktora pole dance – jak wygląda?

Pracę instruktora pole dance można porównać do pracy instruktora fitness. Te zawody są ze sobą bardzo związane. Co to oznacza? Musisz być osobą, która po pierwsze – kocha sport, a po drugie – jest bardzo zorganizowana. Instruktor lub instruktorka pole dance, poza samym prowadzeniem zajęć, musi oczywiście przygotować układ taneczny, który następnie będzie chciała przekazać swojej grupie. Oczywiście, przygotowanie układu to jedno, a złożenie wszystkiego w całość to drugie. To, że przygotujesz układ, nie oznacza, że możesz go od razu wprowadzić do swojej grupy, zwłaszcza jeśli jest to grupa początkująca. Najpierw musisz krok po kroku wytłumaczyć i przećwiczyć każdy ruch i każde ćwiczenie. Niektóre mogą zająć nawet 2 lub 3 zajęcia i z tym też należy się liczyć.

Praca instruktora pole dance
fot.unsplash.com

Tworzenie układu, dopasowywanie muzyki i ogarnianie wszystkiego, co z tym związane robisz oczywiście w domu i jest to tak jakby wkład własny w twoje zajęcia. Można też powiedzieć, że robisz to bezpłatnie, bo w końcu nikt nie płaci ci za czas, który na to poświęcasz, jednak tak na dobrą sprawę bez tego nie jesteś w stanie zorganizować żadnych zajęć, a przyjście na nie bez przygotowania to też nie jest dobra opcja, zwłaszcza że wyjdziesz na kogoś kompletnie niezorganizowanego i niestety, niewartego uwagi. Musisz mieć na uwadze fakt, iż osoby, które się pojawiają w twojej grupie, uczęszczają do ciebie, aby się czegoś nauczyć od ciebie, a nie na odwrót.

Czy instruktor pole dance to opłacalny i przyszłościowy zawód?

Pole dance obecne jest w wielu kulturach od setek lat. Nic więc w tym dziwnego, że ten sport ciągle zyskuje na popularności. Instruktor pole dance to z pewnością fajny i przyszłościowy zawód. Jeśli czujesz, że jest to coś co chciałbyś czy chciałabyś robić, jak najbardziej cię do tego zachęcamy. Zacznij od samego uczęszczania na zajęcia, aby zobaczyć, z czym to się dokładnie je, na czym to wszystko polega i co właściwie się robi na tych zajęciach. Z pewnością jest to zawód, w którym nie będziesz narzekać na nudę oraz poznasz wiele ciekawych i inspirujących osób.

Praca instruktora pole dance
fot.unsplash.com

Takie zajęcia to dla wielu osób nie tylko fajny sposób na spędzenie czasu, ale także zrzucanie zbędnych kilogramów czy też poznanie nowych osób. Możliwość patrzenia, jak ktoś się zmienia, jak czuje się coraz pewniej w swoim ciele, schodzi z nadwagi i staje się coraz szczęśliwszy i rośnie jego samooocena z pewnością da ci dużo motywacji do twojej pracy i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego.