Jak zostać instruktorem pole dance
fot.unsplash.com

Pole dance to świetny sposób, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów, a także poczuć się lepiej w swoim ciele i przede wszystkim spędzić bardzo miło, ale zarazem aktywnie czas. Może, zamiast uczęszczać na takie zajęcia, chciałbyś czy chciałabyś je prowadzić? Jeśli tak, czytaj dalej! Pisaliśmy już o tym jak wygląda praca instruktora pole dance, teraz chcielibyśmy przeprowadzić cię przez cały proces szkolenia, a następnie rekrutacji, tak abyś miała wszystko wyjaśnione krok po kroku. Zaczynajmy! 

Idealny kandydat na instruktora pole dance? Jakie cechy musisz posiadać?

Zastanawiasz się nad zostaniem instruktorem pole dance? Do dzieła! Jednak upewnij się na początku, że posiadasz wszystkie cechy, które są do tego zawodu niezbędne, bez tego może być ci naprawdę ciężko. O jakich cechach mówimy? Przedewszystkim, chcąc nie chcąc, musisz lubić sport, bez tego naprawdę się nie obejdzie. Jasne, możesz się zmusić, jednak praca, której nie lubimy z pewnością nie jest łatwa i prędzej czy później będziemy mieli jej tak dość, że przysłowiowo rzucimy wszystko w kąt i zaczniemy się przebranżawiać, a przecież nie o to w życiu chodzi, prawda? Warto robić to co się kocha, nawet jeśli z pozoru jest to błahy i nieopłacalny zawód.

Aby rozpocząć pracę w tym zawodzie, musisz sobie zdawać sprawę z zakresu twoich obowiązków. Pole dance to zajęcia, które można prowadzić indywidualnie czyli dla jednej osoby lub grupowo. Oczywiście pole dance to jak sama nazwa wskazuje taniec na rurze. Nie jest to jednak tak prosty taniec jak mogłoby się wydawać. Na rurce wykonuje się wiele różnych figur. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem mogą mieć spory problem z ogarnięciem podstawowych figur, nie mówiąc już o tych bardziej zaawansowanych. Poziom tańca musisz dostosować więc do poziomu grupy. Przygotowanie figur, złożenie ich w układ i dopasowanie do wybranej przez siebie muzyki robisz w domu po godzinach twojej pracy.

Jak zostać instruktorem pole dance
fot.unsplash.com

Konieczne jest zatem bycie dobrze zorganizowanym człowiekiem, ale także i posiadanie dobrej pamięci. Musisz nie tylko na raz ogarniać kilka grup, a każda z nich może liczyć po kilku członków, ale także i pamiętać różne układy na różnym poziomie zaawansowania. Jednocześnie demonstrujesz figurę, ale także i zwracasz uwagę na to co dzieje się za tobą i co robią twoi podopieczni. Jak więc sama widzisz, wcale nie jest to taki prosty zawód jak mogłoby się wydawać, a sport sam w sobie również nie należy do łatwych czy niewymagających. Z pewnością skończysz z zakwasami, obtarciami i siniakami.

Jak zostać instruktorem pole dance? Kursy czy może szkoła?

Aby zostać instruktorem fitness ‚najłatwiej’ jest ukończyć uczelnię AWF, czyli Akademię Wychowania Fizycznego jest to co prawda długi proces, aczkolwiek daje ci on naprawdę sporo możliwości i wiele miejsc, w których mógłbyś szukać zatrudnienia. Jak jednak jest z instruktorem pole dance? Czy ukończenie AWFu jest wymagane? A może to zbędny krok, który do niczego ci się nie przyda? Najprościej będzie zacząć od podstaw. Zapisz się na pole dance, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie byłaś na takich zajęciach, w końcu bez sensu płacić za kurs, jeśli nawet nie wiesz, czy jest to dobra opcja dla ciebie. Pole dance ma to do siebie, że jest to taniec, który może być mocno erotyczny i seksowny, nie każdy będzie czuł się w tym komfortowo.

Jak zostać instruktorem pole dance
fot.unsplash.com

Po kilku zajęciach powinnaś już wiedzieć, czy jest to coś, co chciałabyś robić, teraz czas na dalsze kroki. Najlepiej będzie ukończyć kurs na instruktora pole dance. Cena takiego kursu jest oczywiście zależna od długości, lokalizacji, ale także i szkoły, która ma takie kursy w ofercie. Możesz taki kurs ukończyć stacjonarnie grupowo, stacjonarnie indywidualnie lub nawet eksternistycznie. Wybór należy już do ciebie, w zależności od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, może zmienić się cena. Średnio jednak taki kurs to koszt około 1400 złotych. Ostatnie co zostaje ci do zrobienia to zapisanie się na sam kurs i do dzieła! Wierzymy w ciebie i powodzenia!