Ile zarabia spedytor
fot.unsplash.cm

Zastanawiałeś się nad zawodem spedytora, ale nie wiesz, czy zarobki sprostają twoim wymaganiom? Spokojnie! Przygotowaliśmy dla ciebie, wszystkie istotne informacje, które mogą ci pomóc wybrać odpowiednią profesję na całe życie. Spedytor wcale nie zarabia mało, o czym zaraz się przekonasz. Zaciekawiony? W takim razie czytaj dalej i sam się przekonaj! 

Co ma wpływ na twoje miesięczne wynagrodzenie?

Co wpływa na wynagrodzenie? Przede wszystkim straż pracy. Bardzo często wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi znikomą cześć pensji jego doświadczonego kolegi. Wielkość firmy. Małe rodzinne firmy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie wielkich zagranicznych korporacji. Duże firmy zazwyczaj oferują również bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Lokalizacja firmy. Dwie podobne firmy w różnych miastach mogą oferować znacznie odbiegające od siebie wynagrodzenia dla pracownika.

Ile zarabia spedytor
fot.unsplash.com

Ile zarabia spedytor?

Według serwisu zarobki.pracuj.pl przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Spedytor wynosi 5 500 zł i jest o 800 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Na umowie o pracę jest to 3 966 złotych netto, na umowie zlecenie 4 155 złotych netto, na umowie o dzieło 4 752 złotych netto, a na umowie B2B 4 559 złotych netto.

Najczęściej przyznawanym benefitem na stanowisku: Spedytor jest dofinansowanie zajęć sportowych, prywatna opieka medyczna, służbowy telefon do celów prywatnych oraz ubezpieczenie na życie. 37% osób pracujących na stanowisku: Spedytor otrzymuje premię co miesiąc. >95% osób zatrudnionych na stanowisku: Spedytor pracuje na podstawie umowy o pracę. Na stanowisku: Spedytor przeważają mężczyźni, stanowią oni 68% zatrudnionych.

Ile zarabia spedytor międzynarodowy?

Natomiast według portalu wynagrodzenia.pl płaca spedytora międzynarodowego jest różna, w zależności od stanowiska.

Młodszy specjalista – miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) na tym stanowisku wynosi 4 000 PLN brutto. Co drugi spedytor międzynarodowy otrzymuje pensję od 3 260 PLN do 4 810 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych spedytorów międzynarodowych zarabia poniżej 3 260 PLN brutto. Na zarobki powyżej 4 810 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych spedytorów międzynarodowych.

Specjalista – miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) na tym stanowisku wynosi 4 930 PLN brutto. Co drugi spedytor międzynarodowy otrzymuje pensję od 4 000 PLN do 6 070 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych spedytorów międzynarodowych zarabia poniżej 4 000 PLN brutto. Na zarobki powyżej 6 070 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych spedytorów międzynarodowych.

Starszy specjalista – miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) na tym stanowisku wynosi 5 730 PLN brutto. Co drugi spedytor międzynarodowy otrzymuje pensję od 4 640 PLN do 7 570 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych spedytorów międzynarodowych zarabia poniżej 4 640 PLN brutto. Na zarobki powyżej 7 570 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych spedytorów międzynarodowych.

Ile zarabia spedytor
fot.unsplash.com

Ile zarabia Spedytor – Logistyk?

Według serwisu zarobki.pracuj.pl przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Spedytor – Logistyk wynosi 5 500 zł i jest o 800 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Na umowie o pracę jest to 3 966 złotych netto, na umowie zlecenie 4 155 złotych netto, na umowie o dzieło 4 752 złotych netto, a na umowie B2B 4 559 złotych netto.

Najczęściej przyznawanym benefitem na stanowisku: Spedytor – Logistyk jest dofinansowanie zajęć sportowych, ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna oraz służbowy telefon do celów prywatnych. Na stanowisku: Spedytor – Logistyk odsetek kobiet i mężczyzn jest zbliżony. 25% osób pracujących na stanowisku: Spedytor – Logistyk otrzymuje premię co miesiąc. >95% osób zatrudnionych na stanowisku: Spedytor – Logistyk pracuje na podstawie umowy o pracę.