fot.unsplash.com

Praca tajemniczego klienta nie jest pracą wymagającą żadnego doświadczenia ani umiejętności twardych. Ile więc jesteśmy w stanie zarobić wykonując takie zlecenia? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule!

Praca tajemniczego klienta – na czym polega?

Jest to zawód do wykonywania którego nie potrzebujemy żadnych studiów ani skończonej szkoły. Do wykonywania jej wystarczy pełnoletność i chęć do pracy, możemy ją podjąć bez żadnego wcześniejszego doświadczenia. Niewątpliwie możemy stwierdzić, że jest to atrakcyjna oferta dla osób chcących sobie szybko i łatwo dorobić. Lepiej jednak żebyśmy nie spodziewali zarobienia ogromnych kwot. Musimy pamiętać, że jest to praca dodatkowa, idealna dla uczniów lub studentów.

Na czym więc polega taka praca?

Jako tajemniczy klient oprócz oceniania pracy obsługi sklepu lub zakupionych produktów zarabiamy też przez wypełnianie ankiet dotyczących jakości sprawdzanych przez nas usług. Głównym zadaniem tajemniczego klienta jest uzyskanie jak najwięcej informacji o jakości traktowania konsumenta. Aby je uzyskać, musimy zadawać pytania pracownikom lub zachowywać się, w jakiego sposób wymaga od nas pracodawca. Przydatne do wykonywania pracy jako tajemniczy klient będzie posiadanie minimalnych umiejętności aktorskich. Ważne jest rzetelne przekazywanie informacji, zadawanie pytań obsłudze i obiektywne przedstawienie swojego doświadczenia w sklepie naszemu pracodawcy. To pozwala na obiektywne ocenienie jakości sklepu i jego pracowników.

Ile zarabia tajemniczy klient
fot.unsplash.com

W końcu mogą inaczej zachowywać się w obecności szefa a inaczej gdy obsługują przeciętnego konsumenta. Duże firmy zdają sobie sprawę z tego, że opinia klientów jest czymś co w dużej mierze decyduje o wysokości zysków firmy.

Ile więc możemy zarobić na dobrze wykonanej pracy?

Wszystko zależy od tego czy bierzemy pojedyncze zlecenia – płaca za nie zaczyna się już od 20 złotych, a często też osoba zatrudniająca nas pokrywa koszt zakupów, jakie wykonamy. Inaczej już wygląda wynagrodzenie na umowę o pracę – tu zarobki to około 1000 złotych na rękę. Należy jednak pamiętać, że nie jest to praca w pełnym wymiarze godzin, wykonywana od 8 do 16, tylko taka, w której posiadamy elastyczny grafik i wykonujemy niewielką ilość „badań jakości” sklepu lub usługi. W końcu gdybyśmy przychodzili do jakiegoś sklepu codziennie, lub więcej niż raz dziennie pracownicy zorientowaliby się, że nie jesteśmy zwyczajnym klientem a nie o to nam przecież chodzi.

Chcemy uzyskać jak najbardziej rzetelne wyniki co do jakości usługi. Zaletą tej pracy jednak nie są wysokie zarobki – to raczej praca dodatkowa niż taka, z której wyżyjemy na pełny etat. Zaletą jest elastyczność grafiku i to, że praktycznie każdy może ją wykonywać. Jest to świetnie rozwiązanie dla uczniów – mogą oni dostosować prace do godzin szkoły i dorobić sobie do kieszonkowego, bez proszenia rodziców o pieniądze. Często młodzi ludzie szukają możliwości pracy tylko na weekendy, wieczory lub w określone dni tygodnia, żeby mieć możliwość połączenia nauki z pracą. Przy wykonywaniu zawodu tajemniczego klienta jest to jak najbardziej możliwe i na pewno nie będzie przeszkadzać nam z grafikiem naszej nauki.

Ile zarabia tajemniczy klient
fot.unsplash.com

Jeśli mamy więc wolny czas, ale niewystarczająco, żeby podjąć pracę na całe weekendy, lub jesteśmy wolni tylko po południu lub w nieregularnych godzinach dnia – możemy podjąć właśnie prace tajemniczego klienta. Tu grafik możemy dostosować do niemal każdej sytuacji, a zawsze lepiej wykorzystać czas wolny na zarobienie nawet niewielkich kwot niż prokrastynowanie przed telewizorem. Oczywiście to nie tylko praca dla ludzi młodych, większość pełnoletnich osób może ją podjąć – to idealna opcja na zarobienie w sposób szybki i łatwy, niewymagający dużego nakładu wysiłku. Nawet dodatkowe 1000 złotych miesięcznie może pomóc naszemu budżetowi. Praca tajemniczego klienta to przede wszystkim unikatowe doświadczenie pozwalające nam doświadczyć nietypowych sytuacji – nie coś, z czego będziemy w stanie wyżyć na pełny etat.