fot.unsplash.com

Jak zostać kurierem? W tym artykule postaramy się przybliżyć odpowiedź na to pytanie. Kurier to zawód, do którego nie musisz posiadać żadnych specjalistycznych umiejętności, nie musisz posiadać skończonej określonej szkoły i tak naprawdę jedyne co jest wymagane to prawo jazdy kategorii B. Oznacza to, że pracę w tym zawodzie możesz podjąć bez potrzeby kończenia żadnych studiów czy też szkoły. Nie ma też potrzeby płacenia za specjalistyczne kursy – jedyna umiejętność, jaką musisz posiadać to umiejętność prowadzenia pojazdu. Jak więc sam widzisz jest to zawód dla „każdego”! W dzisiejszym artykule dowiesz się jak wygląda proces rekrutacji do firmy kurierskiej, a także i zwrócimy uwagę na kilka ważnych aspektów tego zawodu.

Praca kuriera – jak wygląda, co należy do obowiązków kuriera?

Tak naprawdę istnieje wiele zawodów, które z pozoru są proste i bez istotne, zawodów, na które nie zwracamy uwagi w naszym codziennym życiu – no chyba, że miałoby ich zabraknąć. Wtedy nasz świat wywróciłby się do góry nogami. Praca kuriera, kasjerki czy śmieciarza to prace niezbędne nam do funkcjonowania w naszym codziennym życiu. To zawody, które nie są tak opłacalne jak na przykład bycie chirurgiem plastycznym jednakże to dzięki ludziom wykonującym je możemy żyć komfortowo. W dzisiejszych czasach zakupów online ciężko byłoby nam obyć się bez kuriera.

Kto też dostarczyłby nam przesyłki od rodziny, czy znajomych gdyby nie ludzie pracujący w tym zawodzie? Jest on z pozoru banalny i nie myślimy o kurierach zbyt często – chyba że miałoby ich zabraknąć, a zostać nim możemy niezwykle prosto! Wystarczą tylko chęci, obędzie się bez świadectw ukończenia studiów czy szkoły średniej. Jedyne co to musimy zrobić prawo jazdy kategorii B i możemy aplikować do firm kurierskich, które nas interesują. Jeśli jeszcze nie posiadasz prawa jazdy a praca w firmie kurierskiej to jest coś co chciałbyś robić w życiu – nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wyrobić.

Jak zostać kurierem
fot.unsplash.com

Praca kuriera – wymagania i obowiązki. Idealny kandydat na kuriera

Dodatkowo posiadanie prawa jazdy przyda się nam nie tylko w tej pracy ale też w codziennym życiu. Jeżeli lubisz jeździć samochodem, poznawać nowe trasy i ludzi, a nie interesuje cię rozwożenie jedzenia z restauracji czy fast foodów lub też dostawa rozmaitych produktów do sklepów – zawód kuriera to może być praca dla ciebie! Naprawdę niewiele trzeba, aby aplikować już dzisiaj. Obawy, jakie mogą mieć osoby chcące pracować w tym zawodzie to może być brak czucia się swobodnie za kółkiem – jednakże to jak i znajomość tras w naszym mieście czy też całym kraju przyjdzie z czasem. Tak jak w każdej pracy i w tej zdobywamy doświadczenie i uczymy się nowych rzeczy.

W istocie naprawdę wystarczy tylko przygotować nasze CV i wysłać je do firm kurierskich, które cie interesują i przeprowadzają obecnie rekrutacje. To takie proste! Następnie pozostaje ci już tylko oczekiwać na telefon informujący o wyniku rekrutacji.
Nasze szanse na dostanie pracy w tym zawodzie zwiększa fakt posiadania własnego samochodu osobowego lub też dostawczego. Wiadomo, że dla pracodawcy ogromnym atutem jest posiadanie własnego pojazdu – jednakże nieposiadanie swojego samochodu nie wyklucza cię z listy osób mogących pracować w tej branży. Większość firm kurierskich ma dużo samochodów służbowych do dyspozycji pracowników.

Jak zostać kurierem
fot.unsplash.com

Więc tak, naprawdę jak wspomnieliśmy już wcześniej – prawo jazdy i chęci to wszystko, czego potrzebujesz. Nie zaszkodzi też oprócz tego posiadanie dodatkowo umiejętności miękkich takich jak wysoka kultura osobista, elastyczność i umiejętność rozmowy z ludźmi. Musimy też być w stanie radzić sobie ze stresującymi sytuacjami i potrafić wysiedzieć za kółkiem większość naszego dnia. Oczywiście odporność na stresujące sytuacje to też coś, co przyjdzie z czasem – jednakże jeśli zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby bezpiecznie i na czas dostarczyć paczkę do oczekującego na nią klienta to wszystko będzie w porządku. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany takim wymiarem pracy – nie zwlekaj, aplikuj już teraz!