kanał na youtubie jak założyć
fot. pixabay.com

Masz pomysł na tworzenie ciekawych filmików lub vlogów? Stworzyłeś specjalny content plan, według którego wydaje Ci się, że mógłbyś osiągnąć sukces? Z pewnością przeszło Ci przez myśl, jak założyć i odpowiednio zadbać o własny kanał na YouTube, który stałby się Twoim miejscem do tworzenia kreatywnych treści. Dzisiejszy wpis rozwieje wątpliwości związane z tym tematem! Podpowiemy Ci, jak załozyć swój kanał i dlaczego w ogóle warto to zrobić. Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Zacznijmy od początku. Jak stworzyć własny kanał na YouTube?

To prawdopodobnie najprostsza rzecz, która na Was czeka podczas podróży z tworzeniem filmików do Internetu. Całość zajmie tylko kilka chwil – to w dbaniu o content leży największy problem twórców. Stworzenie własnego kanału na YpixouTube jest banalnie proste i – co ważniejsze – całkowicie darmowe. Jedyne, czego będziemy potrzebować na tym etapie, to konto Google. Nie jest to równoznaczne z mailem na Gmail – chodzi konkretnie o samą usługę, którą możemy połączyć z jakimkolwiek dostawcą skrzynki mailowej. Do wyboru mamy utworzenie kanału firmowego i prywatnego.

Kanał prywatny na YouTube – jak utworzyć?

Zacznijmy od początku. Prywatny kanał z pewnością przyda się osobom, które dopiero chcą sprawdzić się w tworzeniu własnego contentu. Co trzeba zrobić, żeby założyć prywatny kanał na YouTube?

  • posiadać konto Google
  • zalogować się na YouTube za pomocą konta Google
  • kliknąć opcję “Twój kanał”
  • uzupełnić wszystkie wymagane informacje przez serwis na kanale (m.in. nazwa, zdjęcie profilowe, tło, profile społecznościowe)
  • dodać swoje filmiki.

W ten sposób mamy możliwość dodawania materiałów na własne konto, które będzie naszym prywatnym miejscem w Internecie.

jak założyć własny kanał youtube
fot. pixabay.com

Kanał firmowy na YouTube – jak utworzyć?

Wiemy już, jak utworzyć prywatny kanał. Jak jednak założyć konto dla marki, które daje szereg korzyści – w tym między innymi możliwość przydzielania ról pozostałym osobom? Bardzo podobnie.

  • należy zalogować się na konto YouTube przy pomocy konta Google
  • utworzyć konto marki
  • jeśli posiadasz aktywne stworzone konto firmowe, nie będziesz miał możliwości stworzenia nowego, a jedynie dostosowania do własnych preferencji istniejącego
  • uzupełnić informacje o kanale.

Aby dodać nowych użytkowników do naszego kanału firmowego YouTube, wystarczy zmienić właścicieli i menedżerów konta.

Dla kogo założenie kanału YouTube jest dobrym pomysłem?

Dla każdego, kto ma odpowiedni pomysł na prowadzenie twórczości w Internecie. Przede wszystkim jednak trzeba mieć świadomość tego, co tak naprawdę składa się na pracę YouTubera. Nie są to bowiem jedynie pomysły na rozwój kanału, ale ich sumienne wdrażanie krok po kroku. Całość nie dałaby rady istnieć bez zaangażowanej społeczności – dlatego trzeba mieć na uwadze to, że prawdopodobnie duża ilość początkowego czasu zostanie poświęcona na zdobycie odpowiedniej ilości widzów. Bez nich ani rusz! To dzięki publiczności jesteś w stanie dodawać nowe filmiki i dodatkowo zarabiać na nich realne pieniądze ze współprac.

Samo założenie kanału na YouTube daje możliwość prowadzenia swojego miejsca w sieci. Trzeba jednak mieć konkretny pomysł na realizację całości, by miała ona ręce i nogi. Niejednokrotnie zdarza się, że chcemy zostać YouTuberem ze względu na duże zarobki (zobacz, ile zarabia YouTuber). Zapominamy jednak o tym, że przez dłuższy czas na samym początku działań nie będziemy mieć żadnych współprac. Tworzenie contentu w sieci to nic innego jak inwestycja w swoją przyszłość – jednak nikt nie daje gwarancji na to, że całość skutkować będzie rzeczywistym sukcesem.

własny kanał youtube czy warto
fot. pixabay.com

Czy warto prowadzić kanał na YouTubie?

Z pewnością nie ma przeciwwskazań do tego, by spróbować swoich sił w tworzeniu contentu w sieci. YouTube pozwala na wizualne przedstawienie wielu problemów i kwestii, dzięki czemu mamy mnóstwo możliwości na prezentację naszego pomysłu. Jeśli tworzenie filmików sprawia Ci przyjemność, nie ma co z nich rezygnować! Warto jednak wciąż się rozwijać, próbując innowacji, dzięki czemu kanał będzie naturalnie i organicznie rósł.