fot.unsplash.com

Praca agenta ubezpieczeniowego kojarzy się nam z nie małymi zarobkami. No bo przecież nikt nie będzie dostawać 5 zł za wykupienie oc albo ubezpieczenie domu, prawda? Nic w tym dziwnego, że jest tak wielu chętnych na to, żeby przyjąć się do pracy jako agent ubezpieczeniowy czy też otworzyć swoją własną ubezpieczalnię i zatrudnić kogoś do pomocy, żeby można było razem spełniać się zawodowo. Wiadomo, że od razu nasze zarobki nie będą wyglądać tak, jakbyśmy mieli ogromny staż pracy i doświadczenie, ale od czegoś trzeba zacząć, żeby osiągnąć szczyt kariery i być zadowolonym z tego, co się osiągnęło. Tylko jak osiągnąć takie zarobki, żeby nie wypalić się zawodowo i być zadowolonym z tego, co się robi?  I jak  to wygląda w praktyce? Ile tak naprawdę zarabia agent ubezpieczeniowy i czy jest to opłacalne? Przekonaj się!

Zarobki agenta ubezpieczeniowego

Wszystko zależy od tego ile będziemy przyjmować zleceń i ile w stanie będziemy ich wykonać. Wiadomo, że na początku przygody z ubezpieczeniami nie będzie zbyt dużo chętnych na to, by ktoś skorzystał z naszych usług, bo dopiero będziemy budować swoją reputację, ale kiedy już ktoś zdecyduje się na skorzystanie to warto się do tego przyłożyć i postarać o to, aby klient był zadowolony z wykonanej pracy. Zarobki agenta ubezpieczeniowego są uzależnione od ilości i zakresu przyjmowanych zleceń. Górna granica wynagrodzenia uzależniona jest przede wszystkim od zaangażowania, wysiłku, wkładu pracy i skuteczności samego agenta. Oczywiście, może być tak, że dla niektórych pensja na poziomie 2500 – 3500 tys. zł będzie zadowalająca. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w zawodzie agenta ubezpieczeniowego zarabiać znacznie więcej. Niektórzy doradcy na przykład skupiają się jedynie na sprzedaży polis obowiązkowych, takich jak ubezpieczenie OC samochodu czy ubezpieczenie OC rolników.

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy?
fot.unsplash.com

Lepszy etat czy praca na własną rękę?

Któż z nas nie chciałby pracować na własną rękę i dostawać taką wypłatę, jaką by sobie tylko zamarzył? Nikt nie marudzi ci nad uchem, że musisz zrobić jeszcze to albo tamto albo prosi, żebyś zamienił się z drugim pracownikiem, bo on musi wcześniej wyjść, a ty przecież i tak nie masz nic lepszego do roboty po powrocie do domu. Pracujesz, jak chcesz, kiedy chcesz i nie musisz się o nic martwić, bo tylko ty możesz sobie stawiać warunki, w których będziesz pracować. Jednak z drugiej strony praca na etacie pozwoli ci na poszerzanie swoich umiejętności, bo zawsze jest okazja na to, aby szef dokształcał swoich pracowników, aby ci byli jak najlepsi w swoim zawodzie. Z kolei praca we własnej ubezpieczalni pozwala ci na większą swobodę, bo nie ciąży na tobie etat, ani odpowiedzialność za to, że jeśli zrobisz coś źle to cię zwolnią i znów będziesz zaczynać od nowa. Liczą się także umiejętności. Wiadomo, że nikt nie będzie chciał pracować z osobą, która jest świeżo po szkole i nie ma żadnego doświadczenia, bo takie osoby trzeba uczyć wszystkiego od podstaw. Trzeba taką osobę wysłać na szereg szkoleń, dzięki którym będzie mieć w głowie coś znacznie więcej niż tylko wiedzę przyswojoną w szkole. Pracodawcy poszukujący pracowników do swoich ubezpieczalni liczą na to, że jeśli aplikujesz to musisz mieć jakieś umiejętności albo też bagaż doświadczeń w pracy agenta ubezpieczeniowego. Inaczej wygląda to przy stażu, kiedy dopiero jesteś początkującym agentem ubezpieczeniowym i dopiero zbierasz potrzebne ci doświadczenie. To czy wolisz pracować w zespole czy też na własną rękę zależy od ciebie i to ty jesteś panem własnego losu, który decyduje o tym jak pracuje i z kim pracuje.

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy?
fot.unsplash.com

Warto się zastanowić, czy aby na pewno jest to zawód dla ciebie. Agent ubezpieczeniowy musi być osobą cierpliwą, posiadać umiejętności sprzedażowe i umieć zrozumieć potrzeby potencjalnego klienta. A jeśli nie jesteś pewien czy to odpowiedni zawód, poczytaj na ten temat, przeanalizuj wszelkie za i przeciw i podejmij dla siebie odpowiednią decyzję, której potem nie będziesz żałować. Wiadomo, że zawsze możesz zrezygnować z pracy, ale po co marnować czas, kiedy będzie można przeznaczyć go na szkolenia i poszerzanie wiedzy w zakresie agenta ubezpieczeniowego i spełniać się w tym, co lubisz najbardziej.