fot.unsplash.com

Makijaż może być nie tylko sposobem na ulepszenie wyglądu i podkreślenie swoich atutów, ale także i idealną pasją czy hobby. Zastanów się nad tym, każdego dnia testujesz coś nowego, ogranicza cię wyłącznie wyobraźnia i nic poza tym. Dlaczego by nie pójść o krok dalej i spróbować swoich sił jako wizażystka czy makijażystka? Jeśli makijaż to coś, co sprawia ci radość to spróbuj swoich sił, absolutnie nic nie tracisz, a możesz naprawdę sporo zyskać. W końcu wizaż to może być praca na pełen etat. 

Praca wizażystki/makijażystki – czy na pewno jest dla ciebie? Jak zostać wizażystką?

Chciałabyś rozpocząć karierę w dziedzinie makijażu? Być może chcesz zostać freelancerem lub podjąć pracę na etacie? Uważasz, że nie masz szans? Oczywiście, że masz, głowa do góry! Z naszymi wskazówkami wszystko będzie znacznie łatwiejsze i prostsze, zobaczysz sama i się przekonać. Pracując na siebie lub nawet na etacie masz naprawdę sporą dowolność. To ty ustalasz stawki, to ty umawiasz klientów, wyznaczasz godziny, w których przyjmujesz osoby na makijaż. Budujesz własną markę pod swoim imieniem i nazwiskiem, a dodatkowo robisz to co kochasz! Brzmi jak marzenie, prawda? Tylko jak to wszystko osiągnąć? Jak zostać wizażystką?

Naucz się robić makijaż

Tego kroku nie wolno ci absolutnie pominąć, w końcu jak chcesz pracować w czymś, czego kompletnie nie potrafisz robić. W makijażem sprawa jest nieco prostsza niż z grafiką komputerową czy copywritingiem. W końcu zdecydowana większość osób maluje się na codzień. Podstawy już masz, jednak co dalej? W sieci znajdziesz naprawdę sporo filmików instruktażowych. Polecamy ci sprawdzić kanały na Youtubie takie jak NikkiTutorials, James Charles, Jeffreee Star i wiele innych, z nich naprawdę nauczysz się sporo, a dodatkowo będziesz miała opcję, aby przećwiczyć nowe techniki czy wypróbować triki, które mają sprawić, że twój makijaż będzie wyglądał pięknie i nienagannie.

Bądź ze sobą szczera!

Nie zapominaj o szczerości. To, że zrobiłaś kurs czy, że raz lub drugi makijaż wyszedł ci idealnie, nie oznacza od razu, że jesteś absolutnym mistrzem wizażu. Odrobina samokrytyki jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Pamiętaj jednak, że kluczem do sukcesu jest metoda prób i błędów. To, że coś nie wyszło ci raz, nie oznacza, że się do tego nie nadajesz. Stawiaj małe kroczki i powoli ruszaj do przodu, dzięki swojej determinacji możesz osiągnąć naprawdę sporo. Zastanów się nad tym co musisz poprawić, a w czym już jesteś dobra.

Jak zostać wizażystką
fot.unsplash.com

Zbierz wszystkie potrzebne kosmetyki i akcesoria

Kolejnym krokiem, bez którego nie da się zacząć wizażu jest oczywiście skompletowanie kosmetyczki. Jak chcesz robić makijaż, jeśli nie masz wszystkich produktów? To, ile wydasz na kosmetyki zależy oczywiście od ciebie, jednak musisz pamiętać, aby w przypadku klientek nie sprawdzać żadnych nowości, a raczej stawiać na te sprawdzone, które wiesz, że działają dobrze i należycie. W końcu nie chcesz na pewno, aby klientka wysłała ci smsa po kilku godzinach, że podkład jej się absolutnie nie trzymał, a ona jest np. w trakcie studniówki, załamana w toalecie.

Nie zapomnij także o pędzelkach, szczoteczkach i sztucznych rzęsach. Oczywiście po każdej klientce musisz je dokładnie umyć oraz zdezynfekować dlatego warto kupić od razu specjalne płyny, które będą ci w tym celu służyć. Dzięki temu będziesz nie tylko profesjonalna, ale unikniesz także jakiegokolwiek zakażenia czy reakcji alergicznej. W końcu nigdy nie wiemy jakie choroby przechodzi dokładnie ta druga osoba, a nie ma co ryzykować, prawda?

Jak zostać wizażystką
fot.unsplash.com

Zacznij od zbierania pierwszych klientek

Jak zacząć pracę jako wizażystka? Poproś o użyczenie twarzy swoją mamę, siostrę, kuzynkę i przyjaciółkę. Eksperymentuj, cykaj fotki, wrzucaj je na specjalny instagram, promuj się już na tym etapie. W ten sposób możesz zbierać swoje grono fanów, które z czasem przerodzi się w klientki, a te w biznes, z którego będziesz w stanie się utrzymywać. Brzmi cudownie, prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here