Czy opłaca się otworzyć hotel dla zwierząt?
fot.unsplash.com

Prowadzenie hotelu dla zwierząt brzmi jak bajka, prawda? Tyle słodkich, merdających ogonków! Kuleczek, które tylko czekają, aby przyjść, przytulić się i uciąć sobie razem z tobą drzemkę. Niesamowite, a jeszcze za to wszystko ci zapłacą. Raj na ziemi! Niestety rzeczywistość często nie jest tak piękna i cukierkowa, jak mogłoby się wydawać. Psiak czy kociak to nie tylko głaskanie czy zabawa, ale także i sprzątanie odchodów, prysznic po dłuższym spacerze, tarzanie się w błocie, wskakiwanie na kanapę z brudnymi łapkami i wiele więcej. 

Pisaliśmy już o tym, jak wygląda praca w hotelu dla zwierząt, a także i jak taki hotel otworzyć, teraz czas na ostatnią kwestię czyli opłacalność. Czy opłaca się otworzyć hotel dla zwierząt? Ile możesz zarobić w skali miesiąca, a ile musisz zapłacić za utrzymanie swojego biznesu? Dzisiaj rozwiejemy wszystkie wątpliwości, tak abyś na 100% wiedział na co się piszesz i w co możesz się wpakować. Zaczynajmy!

Czy opłaca się otworzyć hotel dla zwierząt?
fot.unsplash.com

Ile zapłaci opiekun za pobyt swojego psa w hotelu dla zwierząt?

Najprościej będzie nam zacząć od tej strony. Postaw się na chwilę w czyiś butach. Chcesz jechać na wymarzone i upragnione wakacje. Pieniądze odłożone, walizka spakowana, hotel opłacony i lot już za kilka dni, pojawia się jednak jeden problem – co zrobić z psem? Zabrać go ze sobą? A może zostawić u babci czy cioci? Tak naprawdę wszystko zależy od ciebie oraz od tego, czyli lokalizacja, w którą się udajesz jest przyjazna dla zwierząt. Może hotel dla psów byłby lepszą opcją? Tylko ile to wszystko kosztuje i czy potrzebne są dodatkowe pieniądze, aby jakkolwiek to miało się udać? Aby to wszystko ci zobrazować, posłużyliśmy się cennikiem hotelu dla psów „Hotel Pupila” z Gdańska. Inne ceny obowiązują w przypadku hotelu dla psów, a inne w przypadku pobytu kota czy innego małego zwierzęcia.

  • Pobyt psa do 14 dni, bez wyżywienia to koszt 50 złotych za dobę, a z wyżywieniem 55 złotych.
  • Pobyt psa od 15 do 30 dni to 45 złotych za dobę bez wyżywienia i 50 złotych za dobę z wyżywieniem.
  • Pobyt psa powyżej 30 dni – tutaj koszt jest do uzgodnienia.

To jednak nie koniec. Hotel ma swoje wytyczne oraz wymagania.

„Nie przyjmujemy suk w okresie cieczki – W przypadku wystąpienia w/w w ciągu pobytu w naszym hotelu dopłata + 20 zł za każdą dobę. Nie przyjmujemy samców psów niewykastrowanych. Opieka nad szczeniakiem do 10 miesiąca + 10 zł / Doba. Opieka nad psem w podeszłym wieku wymagający szczególnej opieki + 10 zł / Doba. Podawanie leków + 5 zł / Doba”

Czy opłaca się otworzyć hotel dla zwierząt?
fot.unsplash.com

Czy opłaca się otworzyć hotel dla zwierząt?

Sądząc po cenach to z pewnością opłaca się otworzyć hotel dla zwierząt. Zdecydowana większość opiekunów jedzie na wakacje na okres 2 tygodni, co oznacza, że za hotel zapłacą aż 750 złotych. Na hotelu zazwyczaj znajduje się kilka czy nawet kilkanaście psiaków. Jeśli pomnożymy tą kwotę o 5 razy (za 5 psów) wychodzi nam 3750 złotych. Nie jest źle, prawda? Musisz jednak pamiętać, że prowadzenie własnej działalności z pewnością nie jest łatwe. Konieczne jest opłacenie ZUSU, który kosztuje tyle samo co miesiąc, niezależnie od tego ile zarobisz.

Dodatkowo musisz zapłacić wszystkie podatki oraz zakupić niezbędne sprzęty jak np. klatki kennelowe (mogą przydać się w przypadku psiaków, które się nie polubią, bo i takie sytuacje mogą się zdarzyć), kocyki, legowiska, miski i wiele innych. Tak naprawdę zakupujesz wyprawkę dla psa, tylko kilkukrotnie. Zdecydowana większość właścicieli zabierze ze sobą psie legowisko oraz miski, mimo to na pewno znajdzie się kilka takich, którzy po prostu o tym zapomną, a przecież nie chcesz, aby psiak spał na gołej posadzce.

Jeśli nie jesteś pewny czy prowadzenie hotelu dla psów to praca dla ciebie, nie rób tego. Zdecyduj się na bezpieczniejszą opcję, jaką jest np. petsitter. Ta osoba wyłącznie okazyjnie zostaje z psiakiem, a głównie jej praca opiera się na karmieniu, wyprowadzaniu czy doglądaniu zwierzęcia, podczas gdy właściciel jest w pracy czy w służbowej, jednodniowej delegacji.